דו גלגליים על מדרכות- סכנת חיים ממשית ומיידית

דו גלגליים על מדרכות- סכנת חיים ממשית ומיידית

מספר חתימות

65
 
1,000  

דו גלגליים על מדרכות- סכנת חיים ממשית ומיידית

המדרכה שייכת להולכי הרגל בלבד!!!

בעצומה זו אנו דורשים מכנסת ישראל, מממשלת ישראל וממשטרת ישראל להחמיר את הענישה והאכיפה על רוכבי דו גלגליים לסוגיהם הנוסעים על המדרכות ומהווים סכנה ממשית ומיידית על הולכי הרגל.

כולנו נתקלים מדי יום ברוכבי אופונועים/אפניים חשמליים/קורקינטים חשמליים הנוסעים על פני המדרכות.

אין זה משנה האם הם נוסעים להנאתם או לצרכי עבודתם. כך או כך הסיכון זהה והוא סיכון גדול בהרבה מהסיכון שכל אחד מאיתנו יכול ליטול בהולכו על המדרכה כחוק.

שלא לדבר על ילדים ההולכים על המדרכות ללא מלווים מבוגרים והרי אצלם האינסטינקטים חדים פחות מאלו שלנו המבוגרים והם לא צופים סכנות באופן שישמור אותם בטוחים בהולכם על המדרכה.

חברות השליחויות מתנערות מאחריות לשמירת החוק על ידי השליחים שלהם וחברות השליחויות הגדולות אף אינן מקיימות יחסי עובד-מעביד עם השליחים כך שמבחינתם הדבר החשוב היחיד הוא הגעת השליח ליעדו בזמן. גם אם על חשבון סיכון הכלל.

השליחים עצמם כלל לא מתרגשים מהעובדה שהם מסכנים את הולכי הרגל ואף חמור מכך, לא אחת נוהגים באופן לא זהיר על המדרכות משל היה זה כביש המיועד רק להם.

אנו דורשים לשנות מיידית את החוק כך שרוכבי דו גליליים לא יוכלו כלל לעלות על מדרכות. לא לנסיעה ולא לחצייה.

כמו כן דורשים להגדיל באופן משמעותי את העונשים הקבועים בחוק בכך שיוארכו משמעותית משכי שלילת הרשיון על נהגי אופונעים שיתפסו נוסעים על מדרכות וכן חיוב רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים במבחן תיאוריה ומבחן שליטה.

ולבסוף אנו דורשים הגברה משמעותית של האכיפה. למרבית העיריות יש רשתות של מצלמות ברוב רחבי העיר וניתן לאכוף עבירות אלו באמצעות המצלמה ללא נוכחות שוטר או פקח במקום העבירה.

אנו בטוחים שיש אפשרות וחובה עלינו לשנות את המצב ולא להשלים עם סיכון חיים יומיומי וקבוע.

חיתמו על העצומה ויחד נעשה שינוי!!!

מי שלא בטוח מוזמן לבקר בבית החולים הקרוב למקום מגוריו ולגלות את כל הנפגעים מהסיכון הלא סביר הזה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/12/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
19/11/2021
העצומה נפתחה