תושבים אומרים לא לבנייה רוויה בשכונות הוותיקות בבנימינה

תושבים אומרים לא לבנייה רוויה בשכונות הוותיקות בבנימינה

מספר חתימות

266
 
250  

לכבוד:

ראש המועצה מר איתי וייסברג

מהנדס המועצה מר יואב מלטר

           הנדון: בניה רוויה ברחוב הדגן ,3 בנימינה

אנו תושבי שכונות המושבה והגורן בבנימינה מביעים את דאגתנו העמוקה והתנגדותנו הנחרצת לבניה המתוכננת ברחוב הדגן 3 בנימינה. מדובר בבניה של 12 יח"ד בצפיפות של 5 יח"ד/דונם בבינוי של 3 קומות לפי ישיבת הועדה המחוזית לתכנון ובניה מיום 26/05/2021 - בעוד שהאזור כולו בנוי מבתים פרטיים/דו משפחתיים על מגרשים של כ 400 מ"ר ומעלה (כלומר צפיפות מקסימלית של 2.5 יח"ד/דונם).

בהצגת תכניות הבנייה העתידיות ע"י ראש המועצה נאמר והובטח במפורש שאין תכנון או תוכנית לבנייה רוויה שכזו בשכונות הקיימות!!!

מדובר בחזירות נדל"נית ומקסום רווחים של קבלנים ובעלי קרקעות פרטיים על חשבון התושבים הקיימים אשר רמת החיים שלהם תיפגע וערך הנכסים שלהם ירד !!!

המושבה בנימינה כשמה כן היא - מקום מגורים כפרי ושקט. אנחנו כתושבי בנימינה בחרנו לגור בה בזכות אופייה הכפרי "טבע על פני אורבניות, מושבה על פני עיר, אופניים על פני רכבים ונוף כפרי על פני מגדלי קומות" (מתוך אתר האינטרנט של המועצה). ברוח זו המועצה התחייבה לפתח את המושבה.

אישור בנייה שכזה יהווה תקדים בשכונה ואנו בטוחים שבמידה ויאושר תרד רמת החיים של כל התושבים בצורה

משמעותית תוך מספר שנים - מס' התושבים למטר יגדל אך מצב התשתיות שרעועות כבר עתה ממילא, כגון חניות, רחובות צרים, מדרכות צרות או לא קיימות, סיכוני תחבורה, כבישים משובשים , ניקוז ועוד… יוחמר  יחד עם אופי השכונה שישתנה לרעה יחד עם אופייה של בנימינה, זאת כמובן בנוסף למחסור בשטחים ירוקים וחומים, גנים בתי ספר, גינות וכיו"ב.

אין בנייה רוויה בשכונה הותיקה הקיימת דומה בכל דבר ועניין לאישור בנייה בשכונה חדשה - בה כל התכנון והתשתיות

מודרניות ומותאמת מראש - לכן יש לתת את הדעת לכך ולהבדיל בין שני המקרים.

ככל שמספר יחידות הדיור בקרקע עולה, כן מתרבה מספר הדיירים ובמקרה זה יתווספו עשרות רבות של תושבים לשכונה לרבות בפרויקט הבנייה שייבנה במקומה של מחלבת השומרון ועמם יעלה מספר כלי הרכב. הבניה האינטנסיבית מעמיסה מאד את אפשרויות החניה ברחובות, לרבות אורחים המבקרים את בעלי הדירות. הרחובות  הצרים במושבה ללא מדרכות לא מאפשרים עומס תחבורתי שכזה. גם היום הנסיעה ברחובות מאד מסוכנת שלא לציין את החשש של ילדים ההולכים ברגל או רוכבים באופניים או קורקינט.

הגיעה העת שבנימינה אשר גדלה עשרת מונים תפעל ע"פ כללים של תו"ב המחייבים ונהוגים בישוב קהילתי מסודר. תוכנית מתאר מאושרת תמנע מצב שבו כל יזם יכול לבקש לבנות מבנים החורגים ממתכונת הבניה שעל פיה נבנו הבתים בסביבה הקרובה.

אנו דורשים למנוע את אישור התוכנית המיועדת, נפעל בכל כוחנו שלא תאושר התוכנית ואנו מצפים כי המועצה תעמוד לצידנו, תסייע לנו במאבק הצודק,תשמור על טובת ורווחת התושבים ואופיה הסולידי של הקהילה ותגביל את הבנייה בשכונות הקיימות ע"פ הסטנדרטים המתאימים לשכונה בצפיפות נמוכה ובבנייה צמודת קרקע בלבד..

בברכה,

תושבי השכונה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/09/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/09/2021
העצומה נפתחה