יותר מכשירי MRI

יותר מכשירי MRI

מספר חתימות

0
 
1,000  
פורסם בתאריך: 01/06/2021
 

המצב היום בישראל (יוני 2021) הוא שיש מחסור אדיר במכשירי MRI, ובעקבות כך - תורים ברפואה הציבורית לבדיקה לעיתים לוקחים חודשים רבים. הדברים פוגע משמעותית באיכות החיים, ביכולת הריפוי וברמת הטיפולים שניתנים.

תופעת המחסור במכשירי MRI כבר ידועה שנים. שנים רבות מנסים גופים רפואיים לקבל אישורים להביא מכשירים נוספים ללא הצלחה. 

בעיה נוספת שנגרמת כתוצאה מהמחסור במכשירי MRI הוא התפתחות שוק פרטי פרוע בו אפשר לקבוע תורים מהירים מאוד כאשר העלות היא אלפי שקלים רבים. לעיתים מטופלים נאלצים לשלם את הסכומים הגבוהים מכיסם (לא כל הסכום מוכר על ידי חברות הביטוח) ודבר מייצר אינטרס ברור לגופים הרפואיים לשמור על המצב הקיים. לצערנו שכבות באוכלוסיה שאין ברשותם ביטוח פרטי ואת הממון הדרוש - נאלצים לסבול מתורים ארוכים ולעיתים אפשר לקשור באופן ישיר בין אי ביצוע הבדיקה להידרדרות במצב הרפואי והחמרה במצב הרפואי - החוסר במכשירים עולה בחיים!

אנו מבקשים בעצומה הזו, להשפיע מעט יותר על מקבלי ההחלטות בישראל ולבקש לאפשר הכנסה של מכשירי MRI נוספים, בכל הארץ, על מנת לצמצם משמעותית את זמן ההמתנה לתורים ואת ההשתוללות בשוק הפרטי.

לקריאה על בדיקת MRI לחצו על הקישור.

בישראל נערכות היום מעל ל350,000 בדיקות MRI בכל שנה. במידה ויוסיפו מכשירים נוספים, הכמות אף תכפיל את עצמה כי היום לעיתים נאלצים המטופלים להימנע מהבדיקה או להסתפק בבדיקות אחרות זמינות יותר אף שאין מתאימות.

 כתבה נוספת על העניין בהארץ

https://www.haaretz.co.il/news/health/new-research/.premium-1.2825403

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו