נגד הרדיפה הפוליטית של הבמאי והשחקן מוחמד בכרי

נגד הרדיפה הפוליטית של הבמאי והשחקן מוחמד בכרי

מספר חתימות

1,743
 
100,000  

           עצומה נגד הרדיפה הפוליטית של הבמאי והשחקן מוחמד בכרי 

בימים עכורים אלה, בהם מסלים מדי יום ביומו מפלס הגזענות נגד האזרחים הערביים, בעידן של פסקי הלכה גזעניים, של עיגון הגזענות בחוק וניסיונות בלתי נלאים לסתימת פיות, ובצל הרדיפות הפוליטיות נגד נבחרי ציבור ערביים – בימים אלה באה התביעה נגד האמן מוחמד בכרי וממחישה לציבור הנאור מקרב שני העמים כי ישראל הרת אפרטהייד.

התביעה נגד השחקן והבמאי הבינלאומי באה על לא עוול בכפו, מלבד נאמנותו לאמנותו ולאנושיות, והגנתו על העשוקים והמדוכאים, וכי הוא העמיד מראה שחשפה את פניו הכעורות של הכיבוש ושל המלחמה, דבר שליבה נגדו את אש הגזענות והשנאה.

צודקת תהייתו של מוחמד בכרי: השתתפתי בסרטים על שואת הארמנים, על הפשעים נגד הכורדים ועל קורבנות הנאציזם הנפשע ואיש לא תבע אותי. מדוע תובעים אותי על סרט בו צילמתי את פשעי הכיבוש בג\'נין?

ברור לנו מה ומי עומד מאחר אותם חיילים שתבעו את בכרי - חיילים שהיא אינו מכיר, שלא הופיעו ולא הוזכרו כלל בסרט. ברור כי מטרתם היא מחיקת המצפון האנושי, הטלת מצור על הכוחות המתקדמים, הכרזת מלחמה על התרבות ההומאנית וחניקת הנרטיב הפלסטיני שמפר את מנוחת הכיבוש. זהו ניסיון מכוער להפוך את האמת – האמת של הכיבוש הברברי – למונופול.

אנו קוראים בזאת לכל היוצרים ואנשי הרוח המתקדמים והנאורים בחברה הישראלית, לצאת כנגד רדיפה זו, ולהציל את שארית הדמוקרטיה וחופש היצירה והביטוי בארץ זו.

אנו הח"מ  רואים בחומרה רבה את מצב הדברים הזה; היום רודפים את מוחמד בכרי, מחר אותך.. זה הזמן להרים קול ברור, ולהצטרף למאבק.

                                                                                        

 عريضة تضامن لمواجة الملاحقة السياسية ضد الفنان محمد بكري                                                                                                

 

في هذه الأجواء المسودّة، التي يتصاعد فيها منسوب العنصرية يوميًا ضد المواطنين العرب، وفي زمن الفتاوى الحاخامية الظلامية، وفي فترة قوننة السلطة التشريعية للعنصرية وعملها الدؤوب على كمّْ الأفواه، وبعد الملاحقات السياسية لقادة الجماهير العربية من مختلف الطيف السياسي، تأتي محاكمة الفنان السينمائي والمسرحي الكبير محمد بكري لتؤكِّد لقطاعات واسعة من شعبي هذه البلاد، بأن إسرائيل حُبلى بالأبرتهايد.

محاكمة الفنان والمخرج والممثل السينمائي العالمي محمد بكري لا لذنب ارتكبه، سوى إخلاصه لفنّه وحبّه للإنسانية ودفاعه عن المظلومين والمقهورين، ولأنه حمل المرآة التي عكست الوجه الحقيقي القبيح للاحتلال وللحرب مما أثار أحقاد نيرانه العنصرية والحرب والكراهية.

يتساءل الفنان بكري وبحقّْ: شاركتُ في فيلم عن مذبحة الأرمن، وفيلم عن مذبحة الأكراد، وفيلم عن ضحايا النازية ومذابحها ولم يحاكمني أحد، فلماذا يحاكمونني على فيلم صوّرتُ فيه مجزرة جنين؟.

نحن ندرك من يقف أو يقفون وراء هؤلاء الجنود الذين رفعوا القضية ضد الفنان بكري، هؤلاء الجنود الذين لا يعرفهم ولم يرهم ولم تظهر صورهم وأسماؤهم في الفيلم، ونعي أن هدفهم هو طمس الضمير الإنساني، ومحاصرة القوى التقدّمية، وإعلان الحرب على الثقافة الإنسانية، وخنق الرواية الفلسطينية التي تقضُّ مضاجع الاحتلال وتُميدْ الأرض تحت قدميه، كما يبغي هؤلاء إحتكار الحقيقة، حقيقة الاحتلال الهمجي.

ندعو المبدعين والمفكرين التقدّميين والعقلانيين من أبناء الشعب الإسرائيلي أن يتحرّكوا لإلغاء هذه المحاكمة، وإنقاذ ما تبقّى من الديمقراطية وحريّة الفكر والقول والإبداع في هذه البلاد.

                                                                  

   إننا ننظر بقلق شديد لخطورة هذه الأوضاع. أليوم يحاكمون بكري وغدًا سوف يحاكمونك.. فارفعوا أصواتكم..

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/02/2011
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
20/01/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
13/01/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
12/01/2011
העצומה נפתחה