דאגה לציבור הממ"ד-גני ממ"ד בקרית יובל

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 139 חתימות.

‏ח' שבט תשפ"ב                                                                                        10.01.2022                                                 

הנדון: פתיחת גני ממ"ד נוספים בקרית יובל מרכז

שלום וברכה, אנו הורים מקרית יובל המשתייכים לקהילה הדתית ממלכתית, פונים אליכם להגיע לפתרון לאלתר בנוגע למסגרות החינוכיות של הגיל הרך. שנה אחרי שנה אנו חווים תסכול, זלזול וחוסר מענה הולם לאוכלוסייה גדולה, איכותית אשר תורמת רבות לשכונה וב"ה גם גדלה. הבעיה מתחילה במגוון דל ולא מספק של גנים באזורנו. קיימים שני גני ממ"ד לגילאי 3-4 וגן חובה ממ"ד אחד, מחסור אשר מאלץ "לדחוס" את ילדינו בגנים. מצב זה אינו מאפשר מתן חינוך הולם ואיכותי, והצוותים קורסים. בנוסף, ילדים רכים אשר מתפתחים זקוקים למרחב פיזי, המבנים הקיימים אינם מאפשרים מרחב בסיסי זה. המצב בצהרונים מביש, ישנה תחלופה גבוהה של צוותים ועולה הרושם, לצערנו, כי כל דכפין ראוי "לחנך" את ילדינו וההרגשה הינה כי מדובר ב"בבייביסיטר" במקרה הטוב, ופחות בצוותים הראויים לטפל בילדינו.

המצב מחמיר וכל שנה נראה כי השיבוץ מותיר אותנו חסרי אונים וכבולים בחסדי המערכת מבלי לאפשר לנו לספק מענה חינוכי הולם לילדינו כפי שהיינו רוצים. מדי שנה הורים מתמודדים עם סיטואציות משונות. למשל, קבלת הודעה על פתיחת גן חדש אשר נמוגה בעת השיבוץ הסופי, קבלת הודעה על שיבוץ מרוחק ממקום מגוריהם או אפילו מחוץ לשכונה, מכיוון שלא "עלו בהגרלה", ונדרשים להוכיח שאכן גרים בקרבת הגן. תשובה סופית במצבים אלה מתקבלת ממש לפני פתיחת שנת הלימודים. דבר המוביל ללחץ רב על ההורים וחוסר יכולת להכין את הילדים וזאת מבלי להתייחס לפגיעה הרגשית והחברתית בילדים. מדובר באבסורד, הרי כולנו מעוניינים בטובת הילדים וקידום התפתחותם, אם כן כיצד המצב הוא כזה?!

אנו סמוכים ובטוחים שהבעיה תחמיר לאור ההתפתחות והצמיחה שיש לקהילה הציונית הדתית בשכונה. להערכתנו בשנה"ל תשפ"ג יעלו לגן חובה הממ"ד היחיד באזור, "גן יסמין"  30 תלמידים משני גני הממ"ד לגילאי 3-4, "גן איילת השחר" (11 תלמידים) "גן בבוסתן" (13 תלמידים), ומהגן הממלכתי "הגן הקסום" שחלק מההורים רוצים בשלב זה לעבור לחינוך ממ"ד (6 תלמידים). בנוסף בגן זה שמורים 5 מקומות לילדי חינוך מיוחד, ובכל שנה נשארים בין 3-4 ילדים שלא עולים לכיתה א'. מהנתונים הנ"ל כבר ניתן להבין כי בשנה הבאה, אם לא ייפתח גן חובה ממ"ד נוסף באזור שלנו, חלק מהילדים ימצאו את עצמם מחוץ לשכונה רחוקים מביתם וחבריהם. כמו כן, קיים גם מחסור במקומות לילדים בגנים לגילאי 3-4, והגנים הקיימים מלאים באופן בלתי הגיוני ולא הוגן עבור הילדים.

לפני כשנתיים התפנו שני מבנים פיזיים של גנים לאחר בניית אשכול גנים חדש ברח' גואטמלה. הגן בוולטה עילית 12 (בעבר גן שלומית), כעת בשימוש בית הספר. והמבנה בו שכן גן חובה ממ"ד (גן מירב) ברח' אורוגוואי הפך לגן לאוכלוסייה החרדית.

תמוה בעיננו שזו ההתייחסות כלפינו. לצערנו אנו רואים נטישה של הרבה משפחות לשכונות אחרות בשל נושא החינוך בקרית יובל. אנו קהילה גדלה ומגובשת, החינוך הוא ערך עליון עבורנו ואנו ניאבק כדי לאפשר מסגרות חינוך הולמות ומטפחות עבור ילדינו.

לא נעמוד מנגד וניתן להחלטות שרירותיות או פוליטיות לפגוע בילדינו ובנו. נעשה כל שיידרש לקבלת מענה הולם!

בברכה, הקהילה הדתית הלאומית בקרית יובל

העתקים: משה ליאון- ראש עיריית ירושלים

חגית משה- סגנית ראש עיריית ירושלים

יואב זמרן- ראש מנהל חינוך עיריית ירושלים

קרן ארואסטי- ממונה על גני ילדים

פרלה זיבת- מנהלת איזור

יפעת הלל- אחראית רישום

אביגיל פרידמן- מפקחת איזור

יאיר רייס- מנכ"ל מנהל קהילתי יובלים

מרים מנצור- מנהלת תחום חינוך מנהל קהילתי יובלים

דור לוי- יו"ר מנהל קהילתי יובלים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/01/2022
העצומה השיגה 100 חתימות!
14/01/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
12/01/2022
העצומה נפתחה