התנגדות תושבי רובע ט' להקמת מבנים ציבוריים ויחידות דיור להשכרה ברובע

התנגדות תושבי רובע ט' להקמת מבנים ציבוריים ויחידות דיור להשכרה ברובע

מספר חתימות

עד כה נאספו: 297 חתימות.

בשבוע האחרון, נודע לנו כי עיריית אשדוד מתכוונת להקים בסמוך למתנ"ס רובע ט' 100 יחידות דיור להשכרה ובנוסף מבנים ציבוריים בסמוך לצומת הרחובות גיא אוני - שדרות רש"י - הרב משאש.

להלן פרטי העצומה:

א. התנגדות תושבי רובע ט' לבניית 100 יחידות דיור להשכרה בסמוך למתנ"ס הרובע

בשבוע האחרון נודע לנו באופן מקרי ביותר כי בכוונת העירייה לתכנן בנייה של 100 יחידות דיור להשכרה בשטח הפנוי בסמוך למתנ"ס רובע ט.

לפני למעלה מעשר שנים הייתה הבטחה מעיריית אשדוד כי תיבנה בריכת שחייה וחדר כושר בסמוך למתנס רובע ט! בעבר, הוקצו למען מטרה זו כעשרה מיליון ש"ח ובוצע תכנן ראשוני, אך במהלך השנים תקציב זה נלקח ובעקבות כך בטלו את התוכניות.

מיד לאחר הבחירות חברי ועד הרובע קיימו פגישות עבודה עם מר שמען כצנלסון – סגן ראש העיר בנושא הקמת בריכת השחייה ומכון הכושר, אשר צידד בעניין חידוש התוכניות שהופקו  בעבר , ומיד עם כינון המועצה החדשה, תוקצב הנושא בסך של כ-8 מיליון ש"ח (וזאת כפי שנמסר לנו).

בפגישת עבודה שקיימנו בנושא רובע ט במהלך חודש מאי 2020 עם מר שמעון כצנלסון – סגן ראש העיר אשדוד, נמצא כי אכן מה שנתגלה באופן מקרי על בניית 100 יחידות דיור - אמיתי ביותר.

בכוונת העירייה למסור חלק מהשטח למשרד הבינוי והשיכון לצורך בניית 100 יחידות דיור להשכרה וזאת במסגרת הסכם הגג ובתמורה משרד הבינוי והשיכון ידאג לתקצוב חלק מבניית הבריכה ומכון הכושר.

אנו כתושבי הרובע מתנגדים לכך מאחר :

  1. הוספת 100 יחידיות דיור באזור זה תגרום לצפיפות רבה מאוד באזור בפרט וברובע ט בכלל - רובע ט הינו רובע שנבנה עם איכות חיים כאשר ברובע ישנם 381 בתים פרטיים ייחודיים.
  2. הוספת 100 יחידות דיור תגרום לתוספת של מכוניות נוספות לפחות בכ-100  כלי רכב - כאמור לרובע רחובות הולנדים קטנים עם כביש מרכזי אחד דו כיווני.
  3. בניית 100 יחידות דיור תפגע באפשרויות התכנוניות של בריכת השחייה וחדר הכושר - כמו כן, תפגע בהתפתחות של מתנ"ס רובע ט - שוב פגיעה ברווחת תושבי הרובע.
  4. כיום העיר אשדוד משוועת לבריכת שחייה - באשדוד פועלות שתי בריכות בלבד: בריכה בבית  לברון, בריכה במקיף ה - חרצית.

ניתן לאמר, בוודאות כי מזה ארבעים שנה לא נבנתה כל בריכת שחייה בעיר אשדוד!

ב. התנגדות תושבי רובע ט' לבניית מבנים ציבוריים בסמוך לצומת הרחובות גיא אוני - שדרות רש"י - הרב משאש

במהלך השנה וחצי האחרונות, תושבי הרובע התנגדו לבניית מבנה ציבורי לעמותת "שמע קולינו". מבנה בגובה של ארבע קומות בשטח כולל של כ- 2600 מ"ר.למרות הפעילות הרבה של הוועד והבטחות של פרנסי העיר, נודע לנו בשבוע האחרון כי למרות התנגדות הוועד לפני כשנה וחצי בפני וועדת ההקצאות של העירייה, התנגדותנו לא נתקבלה.במקביל להתנגדותנו לבניית המבנה, גילינו כי עיריית אשדוד החליטה על הקמת מבנה נוסף בשטח הצמוד למבנה המיועד לעמותת "שמע קולנו" - מבנה  תעסוקתי לנכים קשים ואוטיסטים וזאת תוך התעלמות  מפניותינו הרבות בנושא במהלך השנים האחרונות. 

המבנים יתבססו על החניות ברחוב גיא אוני המשרתות את תושבי הרחוב ותושבי העיר המגיעים לקניות בחנויות במרכז המסחרי של רובע ט'. 

שני המבנים יגרמו למפגע תחבורתי בעקומת הכביש (עומסי תחבורה, חוסר במקומות חנייה לתושבים) בשדרות רש"י - הרב משאש!

תושבים יקרים, 

בניית כל המבנים המפורטים תפגע משמעותית ברווחת התושבים בכל הרובע ובמיוחד בתושבים המתגוררים בסמוך למבנים אלו - מעבר לכך חלה ירידת ערך משמעותית במחירי הדירות של התושבים הסובבים את מבנים אלו!

אנו זקוקים לכם כדי שכל המבנים שציינו בעצומה לא יבנו על חשבוננו ועל איכות חיינו.

חתמו על העצומה למעננו וילדנו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/06/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/06/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
01/06/2020
העצומה נפתחה