קיצור תורנויות של מתמחים

קיצור תורנויות של מתמחים

מספר חתימות

2
 
1,000  
פורסם בתאריך: 31/05/2022
 

רופא מתמחה עובד בתורנויות לא סבירות. מספרים לכם סיפור שהוא עובד משמרות של 26 שעות

נתחיל בשעות הללו.

הרופא קם למשמרת שלו בשעה 05.00 , מתלבש ומתכונן ליציאה מהבית , מגיע לבית החולים בשעה 07.00, מתחיל את התורנות בשעה 07.30. , הוא עובד ברציפות ללא דקת מנוחה עד השעה 19.00 כאשר כבר בשעה 18.00 נשאר לבד במחלקה עם עשרות חולים. אין לו אף אחד לעזרה , הוא נשאר עם האחיות , לבד. עד הבוקר. כאשר הוא גם מקבל חולים מהמיון , כאשר כל החולים במחלקה הם עליו בלבד. אין אף אחד להיוועץ בו להיעזר בו למעט האחיות. לא ישן כל הלילה , בשעה 24.00 הוא כבר  19שעות על הרגליים, יש לפניו עוד לילה ארוך. עוד כ 10 שעות עבודה.  לא מצליח לנוח דקה אחת. מגיעה השעה 09.30 שהוא אמור לסיים את המשמרת. .

האם הוא מסיים את המשמרת ? כמובן שלא ,  כאשר מגיעה שעת ההליכה הביתה הוא צריך לקלוט את כל מי שהוא קבל מהמיון במשך כל הלילה. בשעה . 10.30 או יותר מאוחר בשעה 11.30 סוף סוף הוא מתכוון ללכת הביתה אבל יש עומס , לפחות בכול תורנות שנייה נשאר לעזור לצוות בגלל מחסור ברופאים, טוב הוא הולך הביתה בשעה 12.00, מגיע הביתה בשעה 13.00, מסתדר והולך לישון לאחר יום ארוך בדרך כלל לא לפני י השעה 15.00 , האם היה לו זמן במשך הלילה לאכול.או במשך היום, כמובן שלא, אין לו זמן ללכת לשירותים הוא לבד. לא נח כל הלילה ,  על הרגליים הוא כ 32 שעות. זה יומו של מתמחה בתורנות. זה פוגע בבריאותו של המתמחה. האם רופא כזה יכול לתת טיפול נאותת לחולה. האם אתם מוכנים שרופא כזה יטפל בכם. ינתח אתכם אחרי שלא ישן כ 20 שעות. מי שיגיד כן הוא מרמה.

רופא כזה מסכן את חיי החולים, אני קורא לכם לתמוך בעבודה של משמרת לא יותר גבוהה מ 16 שעות , גם זה מעבר לשעות עבודתו של רופא מתמחה בגרמניה, בצרפת ועוד.

דיי עם ההתעללות הזאת ברופאים המתמחים , בהפקרת חולים בידי רופאים עייפים, דיי עם ההזנחה של מערכת הבריאו. תחתמו על העצומה למענכם, למען הרופאים שלא יברחו מהמקצוע או מהמדינה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו