התנגדות דרום העיר לתכנית המתאר של תל אביב

התנגדות דרום העיר לתכנית המתאר של תל אביב

מספר חתימות

עד כה נאספו: 186 חתימות.

לתושבי הדרום יש מה להגיד על תכנית המתאר של תל-אביב יפו.

בימים אלה מקודמת תוכנית המתאר החדשה של תל אביב אשר תקבע את עתיד העיר לעשרות השנים הקרובות. זאת ההזדמנות שלנו, תושבי הדרום, להשמיע את קולנו ולתבוע מהעירייה למלא את התחייבויותיה כלפי הדרום, ולמען העיר של כולנו.

  • פינוי האוטובוסים מהתחנה המרכזיתעל העירייה לעמוד מאחורי מחויבותה לתושבי הדרום, ולפנות את התחנה. בתכנית כיום, מוגדר צומת חולון כ"אזור לתכנון עתידי", מונח מקצועי שמשמעותו מניעת העברת האוטובוסים לאזור בעתיד הנראה לעין. אנו דורשים שבמסגרת התוכנית יוגדר פתרון להעברת התחנה המרכזית לצומת חולון או למקום אחר. הקמת התחנה הינה עוול היסטורי. כל החלטה אחרת משמעה עיכוב של שנים בפינוי התחנה והמשך הידרדרות המצב הקיים.
  • חיבור בין שכונות הדרום למרכז העיר – שכונות הדרום מנותקות ממרכז העיר ואחת מהשניה ע"י צירי נסיעה כמו נתיבי איילון והתחנה המרכזית. ניתן לשנות זאת במסגרת התכנית, ולהפוך את צירי תנועה באזור לרחובות עירוניים נעימים. צעד ראשון הוא הכללת הדרום באזור "עדיפות להולכי רגל", בדיוק כמו שמוגדר אזור מרכז העיר כיום.
  • התחדשות תוך שמירה על צביון השכונות – בשכונות הדרום קיימים סוגי דירות, מבנים ורחובות היוצרים קהילה מגוונת וייחודית. אנו דורשים מהעירייה הגדרות תכנון עירוני גמישות המתחשבות באופיים השונה של השכונות. תכנון מותאם ומושכל יאפשר את  התחדשות שכונות הדרום לצד שמירה על אופיין ההטרוגני והייחודי.
  • שימור אתר טבע - בצומת חולון נמצא אתר טבע ייחודי, של בריכת חורף. אנו דורשים להגדיר את המקום כאתר טבע, על מנת לדאוג לשימורו של המתחם, ולא להשאירו לתכנון עתידי ולא ידוע.

קישור להתנגדות המלאה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

18/02/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/02/2014
העצומה נפתחה