מכתב הסטודנטים למשפטים

מכתב הסטודנטים למשפטים

מספר חתימות

23
 
800  
פורסם בתאריך: 22/03/2020
 

לכבוד: שותפים ומנהלים במשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל.

הנדון: פיטורי השכבות החלשות בענף המשפט.  

ימים לא קלים עוברים על כולנו. בימים האחרונים נודע לנו על פיטורים רבים ו'חופשות' ללא תשלום של השכבות החלשות במשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. ביניהם: עורכי דין צעירים, עובדי מזכירות, מתמחים ועובדי מנהלה שונים.

ברור וידוע לנו כי משבר הקורונה מחייב הקפדה על  הוראות משרד הבריאות וכי משרדכם חווים קשיים כלכליים בימים האחרונים. ידוע לנו גם כי המשבר פוגע בכל המשק הישראלי. עם זאת, אנו מבקשים מכם לעשות כל הניתן כדי לפגוע באופן מידתי וכמה שפחות, בשכבות החלשות. זאת משום שפגיעה בהם, בשונה מפגיעה בשותפים הבכירים, עשויה להשפיע על יכולת הקיום בכבוד שלהם ושל משפחתם.

אנו מצפים מכם לגלות אחריות בימים אלו ולהוכיח כי גם ברגעי משבר לא נס ליחם של הערכים שלמדנו כולנו בפסקי-דין שונים במהלך לימודנו המשפטיים. כמו כן, אנו מצפים שתפעלו לא רק בדרך חוקית אלא בדרך צודקת, מוסרית, והוגנת, לפנים משורת הדין ולפי מידת הרחמים. אנא מכם, חישבו על עובדיכם לא רק כעל עובדים אלא גם כעל אנשים עם משפחות.

נדגיש כי אנו עוקבים בדריכות אחר הפרסומים בנוגע לפיטורים המגיעים אלינו מכלי התקשורת, מהרשתות החברתיות ומהעובדים ומשפחותיהם. פרסומים אלו ינחו אותנו בבחירת ההתמחות, מקום העבודה והמשך הקריירה שלנו כמשפטנים ויהוו שיקול עבור התמחות או עבודה במשרדכם. אנו מאמינים כי דרך הפרסום הטובה ביותר למשרדכם נבחנת ברגעים אלה ממש: רגעים שבהם החברה הישראלית כולה נדרשת לתת כתף, לגלות אחריות וערבות הדדית.

בברכת בריאות וימים טובים,

הסטודנטים למשפטים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו