הנוער רוצה להצביע ולהשפיע

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 75 חתימות.

לכבוד שר הפנים מר משה ארבל,

עצומת בני נוער בכיתה יב' למען מתן זכות הצבעה לבני נוער שמלאו להם 17 שנה גם לאחר אוקטובר 2023

הבחירות לראשות העיר קרבות ויתקיימו בעוד פחות משבועיים, אך למרות זאת בני 17  שלא מלאו להם 17 בתאריך הבחירות המקורי (אוקטובר 23) אינם זכאים להצביע בבחירות לראשות המקומית ולממש את זכות ההצבעה שלהם.

כידוע, בגלל המלחמה נדחה תאריך הבחירות.

עצומה זו נכתבת בעקבות יוזמה של מישל שריד, תלמידת כיתה י"ב 3 בתיכון עירוני ד' בתל אביב, שכמו רבים מבני הנוער שמחה לשמוע על דחיית הבחירות באוקטובר וסברה לתומה שהיא תוכל להצביע כיוון שמלאו לה 17 בסוף חודש נובמבר.  אלא שאז הסתבר לה שלמרות שהיא בת 17 נמנעת ממנה זכות ההצבעה כיוון שלא מלאו לה 17 בתאריך הבחירות המקורי באוקטובר.

מישל פנתה בנושא הן לעירייה והן למועמד מטעם ראש רשימת הגוש החילוני: מרצ-הירוק במרכז לראשות העיר רמת השרון עו"ד עידן למדן ושניהם הופתעו לשמוע זאת.

ללימודי אזרחות חשיבות רבה בכך שהנוער מגלים אחריות אישית ויכולים להשפיע על החיים בעיר ובמדינה ועל מציאות חייהם. השתתפות אזרחית הן ברמת השלטון הכללי והן ברמת השלטון המקומי היא חלק בלתי נפרד מהעיקרון הדמוקרטי היסודי – שלטון העם והצבעה בבחירות היא ביישום המשמעותי ביותר של השתתפות אזרחית. לפיכך, דווקא בזמן המלחמה שרבים אינם יכולים עוד להצביע, יש לאפשר לנוער מעל גיל 17 לממש את זכות ההצבעה ולהשפיע על עתיד העיר שלהם.

לאור זאת, אנו קוראים לתלמידי כיתות י"ב' בכל רחבי הארץ להתגייס למען זכות ההצבעה של כלל הנוער שמלאו להם 17 ולשינוי החקיקה בנושא אם אפשר כבר בבחירות הקרובות  ואם לא לבחירות הבאות. רק כך נצליח להביא לשינויי גם לבחירות הקרובות.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

18/02/2024
העצומה השיגה 50 חתימות!
15/02/2024
העצומה נפתחה