עצומה למען פתיחת מלגת חונכות לימודית מכוונת לסטודנטים בעלי מוגבלויות

אין תמונה

מספר חתימות

208
 
200  
במחלקות השונות ברחבי אוניברסיטת בן גוריון בנגב לומדים סטודנטים וסטודנטיות עם מוגבלויות כדוגמת כבדות שמיעה, חרשות, כבדות ראייה ועוד. 
הקושי הראשוני של כל סטודנט מתחיל בכניסה אל האוניברסיטה ומתגבר אף יותר כאשר ישנן מוגבלויות שונות. ישנן דוגמאות רבות לקשיים אותם חווים הסטודנטים המתמודדים עם מגבלה, למשל- דיבור של מרצים עם הפנים אל הלוח כך שאינם יכולים לקרוא שפתיים, הקרנת סרטים ללא כתוביות, התאמות במבחנים אשר לא מותאמים לצורכיהם האישים. דוגמאות אלו הן רק קצה הקרחון.
 
בשנים האחרונות, האוניברסיטה מקדמת מענים לאותם סטודנטים, לרוב באמצעות קיום הדרכות נגישות לסגלי ההוראה. בנוסף לכך באוניברסיטה ישנן רכזות נגישות אשר תפקידן הוא לפעול למען הנגשת האוניברסיטה לסטודנטים הזקוקים לכך. פעולות אלו הן רק חלק מהמענים הנדרשים. על מנת לקדם את שילוב הסטודנטים בעלי המוגבלויות באוניברסיטה, אנו מאמינות כי קיים צורך בליווי אישי על ידי סטודנטים/ סטודנטיות אשר יוכלו לאפשר מרחב לימודי וחברתי שיקל עליהם ויקדמם בשנה הראשונה ללימודיהם. 
אנו, סטודנטיות לעבודה סוציאלית, ערות למצוקה זו וקוראות למימוש מלגת דיקאנט אשר תייצר פלטפורמה לחונכות של סטודנטים בעלי מוגבלויות.
על ידי חתימה שלכם/ן על עצומה זו, תוכלו לעורר את המודעות ולהגביר את הדחיפות בקיום המלגה.
תודה על הזמן שהקדשתם/ן, ועל חתימתכם/ן!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/06/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/06/2019
העצומה נפתחה