הקמת מקוה גברים בשכונת נתיבות-מערב

הקמת מקוה גברים בשכונת נתיבות-מערב

מספר חתימות

157
 
200  

נאמר לנו במועצה הדתית שאם נשיג תורם להקמת מקווה הגברים הראשון בשכונת נתיבות מערב, אז העירייה תדאג להקצות שטח לטובת העניין! ב"ה מצאנו כבר עמותה שתדאג לטיפול השוטף במקווה, ולעניין התורם בע"ה מתחילים לעבוד על זה.. לכן צריכים שכמה שיותר מהשכונה יחתמו על העצומה, על מנת שהתורם המעותד יראה כמה באמת נחוץ הדבר בשכונתנו ויהיה מוכן להשקיע את ממונו להרבות זכויות וקדושה בעם ישראל.

נחיצות המקוה בשכונה הינה גדולה עד למאוד! שכן רוב תושבי השכונה הינם ציבור שומרי תורה ומצוות ומקפידים לטבול במקוה טהרה אם לא בכל יום, אז לפחות בערבי שבתות, לפני המועדים, בחול המועד, לפני כיפור, בליל שבועות ולפני אירועים חשובים של דבר מצווה.

מציאות היא שלא לכולם תמיד יש רכב זמין העומד לרשותם לנסוע לקצה השני של העיר לטבול, וגם אלה שיש ברשותם ורגילים לטבול בכל יום ומתפללים בבתי הכנסת שבשכונה, הנסיעה הלוך-חזור קשה עליהם גם מבחינת הזמן היקר בבוקר לפני התפילה שהוא כ-15 דק', וגם מבחינת הוצאות הדלק היקרות שמצטברות.

דבר נוסף והוא שנמנע בעל כרחם של ציבור גדול שאף היה רגיל בכך לטבול בכל שבת בבוקר לפני שחרית (וידועה כבר מעלת טבילה זו מדברי האר"י הקדוש, שגדולה היא עוד יותר מטבילת ערב שבת), וזאת כיוון שלהגיע רגלית למקוה היותר קרוב לשכונה, ישנה הליכה של למעלה מ-20 דק' לחלק מהתושבים וזה רק לצד אחד! ועוד עם החזרה את כל הדרך עד לבית הכנסת השכונתי כשחם ומזיעים.. הזמן לפחות כפול! לכן מראש מתייאשים ובוחרים לוותר על הטבילה הכה חשובה לקדושת היהודי. ומאותה סיבה נמנעת גם מהציבור טבילת ליל חג השבועות היקרה שסגולתה משפיעה קדושה לכל השנה כולה!

לאור כל הנ"ל מבקשים אנו מכם תושבי השכונה, אנא תנו יד לסייע בדבר להביאו לידי ביצוע בהקדם וביחד נזכה להרבות קדושה וטהרה בעם ישראל. ברוכים תהיו

 * אנא מלאו את הטופס רק גברים ורק מתושבי שכונת נתיבות-מערב, לטובת השקיפות.

* שתפו את קישור הטופס בכל קבוצות בתי הכנסיות שבשכונה, בקבוצות הבניינים, בעידכוני התפילות והתהילים, ושאו תפילה שבע"ה העניינים יזוזו בכיוון ונשמע בשורות טובות ממש במהרה בעניין אמן!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/08/2023
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/07/2023
העצומה השיגה 50 חתימות!
23/07/2023
העצומה נפתחה