מחנכים ומחנכות נגד גירוש מבקשי המקלט מישראל

אין תמונה

מספר חתימות

1,196
 
5,000  

23.1.18

לכבוד

ראש הממשלה – מר בנימין נתניהו

שר החינוך – מר נפתלי בנט

מחנכים ומחנכות נגד גירוש מבקשי המקלט מישראל

אנו, מחנכים ומחנכות מכל רחבי הארץ מבקשים להביע את מחאתנו העמוקה בנוגע להחלטה הקשה על גירוש מבקשי המקלט הסודנים והאריתראים מישראל ומבקשים להצטרף למחאתם של עשרות מנהלי בתי ספר בארץ על החלטה זו .

כמחנכים אשר רואים את המטרה בעבודתנו החינוכית כיצירה של עולם בו ערכי הדמוקרטיה, הכבוד לאחר ולאדם באשר הוא אדם.

ככאלו המנסים, בענווה, להנחיל דרך עבודת החינוך, החשובה לנו כל כך,  עם ילדים ובני נוער את התקווה והאמונה שהמדינה בה אנו חיים הינה מדינה המושתתת על יסודות החירות, השוויון והאחווה.

כמי שמצויים יום יום בחברת ילדי ישראל ובני הנוער הנפלאים שלנו, אנו רואים את הדור הערכי והאחראי אשר צומח כאן. ומאידך רואים גם את הסכנות הטמונות בחברה מפולגת ומקצינה, אשר האדישות לסבל של השונה מאיתנו הולכת ופושה בה.

בעיית מבקשי המקלט הינה בעיה מורכבת הדורשת פתרונות יצירתיים ברמה הלאומית והבינלאומית. אך פתרון השולח עשרות אלפי חפים מפשע למצב בו חייהם נמצאים בסכנה הינו חציית קו אדום.

פתרון כזה מציב אותנו, המחנכים והמחנכות, אל מול שוקת שבורה בבואנו להציג לתלמידים והתלמידות שלנו את המדינה שאנחנו מאמינים שישראל הינה – שוחרת שלום, אוהבת אדם ועומדת על בטחונה ובטחון אזרחיה.

כיצד נוכל להציג החלטה זו לתלמידנו ? כיצד נוכל לקרוא להם להירתם ולהיאבק על דמותה של המדינה שלנו, כשערכים כל כך בסיסיים מוטלים בספק ?

אנחנו קוראים לכל הנוגעים בדבר לעצור ולבחון מחדש את תמונת הדברים. לראות את מבקשי המקלט לא רק כבעיה אלא כבני אדם.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

25/01/2018
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
24/01/2018
העצומה השיגה 500 חתימות!
23/01/2018
העצומה השיגה 100 חתימות!
23/01/2018
העצומה נפתחה