שינוי חיוב החשמל במעונות

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 147 חתימות.

אנו דיירים במעונות מבקשים לשנות את חיוב החשמל במעונות ולהחזיר את המצב לקדמותו.

בשנים קודמות כלל שכר הדירה חיוב חשמל של 150 שח לדייר עבור חודש, כלומר 300 שח לדייר עבור חודשיים. בנוסף החשבונות לא חויבו כל חודש בחודשו, כך שאם הייתה חריגה בחודש מסוים אך בחודש אחר היה שימוש מופחת, החוב היה מתקזז.

כאשר נעשה השינוי בחוזה הדבר לא נאמר לנו, וגם כשפנינו לאיל בשאלות האם התבצע שינוי כל שהוא בחוזה המגורים מאז שנכנס לתפקיד, הוא אמר שאין שינוי משנה שעברה, ולאלו שביקשו דירות זוגות הוא אף העיץ בהם לחתום כמה שיותר מהר כי אין מספיק דירות לכולם. לדעתנו זה מראה כי איל לא היה בקיא בכל פרטי החוזה ולכן גם כשנשאל בנושא לא נעשה דבר, ולא ניתנה לנו האפשרות להתריע על כך כבר התחילת השנה.

לכן אנו מבקשים:

  1. להגדיל את ההקצאה החודשית הכלולה בשכר הדירה ל150 שח בחודש לדייר, כלומר 300 שח לדייר חודשיים, כפי היה בחוזים קודמים. מתוך ניסיון של אלו מאיתנו ששכרו בעבר דירות, אנו יודעים כי חיוב של 600 שח לחודשיים לדירה של ארבעה שותפים אינו מציאותי, במיוחד בדירות בהן יש מזגן מרכזי ודוד חשמלי בלבד.

    נוסח החוזים הקודמים אמר בבירור שתשלום החשמל הינו חלק משכר הדירה, ולכן הקצאת החשמל צריכה להיות סכום שימוש הגיוני וריאלי פר שותף. לפני שנה כאשר נחתמו החוזים לשנת הלימודים תשעט הועלה שכר הדירה ונאמר לנו כי ההעלאה היא עקב התייקרות החשמל הארנונה והמים, כלומר שוב הועבר לנו מסר ברור שחשבון חשמל בשימוש סביר כלול בשכר הדירה החודשי.

  1. להסדיר קיזוז כך שדירה שבה הייתה חריגה בחודש מסוים תקבל החזר או לא תחויב במידה ובחודשים קודמים או עוקבים חיוב החשמל היה נמוך מההקצאה החודשית.
  1. להסדיר הליך בוררות למצב בו אחד או יותר מהשותפים טוענים לשימוש בלתי שווה בחשמל בין הדיירים. כבר עכשיו נושא חשבונות החשמל מכניס מתח לדירות רבות, כשיש אלו שטוענים שהסכום הגבוה הינו באחריותו של שותף מסויים, ולכן יש למצוא את הדרך הנכונה לעשות את הבירור בין השותפים בצורה שלא תסלים למריבה.

ברצוננו להדגיש כי השינוי שנעשה בחוזה הינו מינורי ולכן גם אלו שקראו את החוזה כולו לא שמו לב לשינוי לפני שחתמו. אילו היה מובא השינוי לתשומת ליבם של הדיירים, חלקם היו בוחרים שלא לגור במעונות, דבר שכרגע לא ניתן לשנות ללא קנס כספי.

בברכה

הדיירים החתומים (מצ"ב)

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/02/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
09/02/2020
העצומה נפתחה