מצילים את החדשות המקומיות

מצילים את החדשות המקומיות

מספר חתימות

983
 
2,000  

 

לכבוד

מר בנימין נתניהו

ראש ממשלת ישראל.

 

בעקבות המשבר שפוקד את מהדורות החדשות המקומיות בישראל והסכנה המרחפת מעל עתידם, אנחנו קוראים לממשלה ולך מר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפעול למען המשך הפעילות של כלי תקשורת חשוב זה.

 

מודל זה של שידור ציבורי, לא נשלט על ידי שיקולי רייטינג. זהו מודל שכל מטרתו הוא להשמיע את הקול של הפריפריה בין אם הקול של תושבי הפריפריה בדרום, בצפון, וכן גם בפריפריות שבמרכז, בחיפה ובירושלים. זהו שידור שמאפשר לפתח שיח חברתי אמיתי, בועט וביקורתי מתוך הפריפריה במדינה. סוגיות חברתיות רבות שהגיעו לתודעה הציבורית בישראל עלו מתוך סיפורים בחדשות המקומיות. 

השבוע קיבלו 180 עובדי החדשות המקומיות בחמשת המהדורות בכל הארץ מכתבי פיטורים. ב- 1.1.2013 הם יפסיקו לעבוד וזאת למרות שמשרד האוצר כבר אישר את התקציב להפעלת החדשות בשנה הבאה, ולמרות התמיכה הגדולה שהמערכת הזו מקבלת מכל אישי הציבור במדינה שדוגלים בהאדרת הפריפריות וקיום החדשות המקומיות,שכן הם הדרך למטרה זו.

 

הבעיה היא בירוקרטית ותו לא. כל מה שצריך זה שוועדת השרים שהייתה אמורה להתכנס לפני כשבועיים ולאשר את החוק ונדחתה, תתקיים, והחוק יאושר.

  המושג כלב שמירה נשמע לא אחת, במקרה של החדשות המקומיות השמירה היא אמיתית. החדשות המקומיות לא מבדילות בין יהודים, ערבים, פועלים, מנהלים, שרים ואזרחים, ומביאות את החברה הישראלית האמיתית לתודעה הציבורית, בלי להבדיל בין ציבור לציבור בה. מקומן של החדשות המקומיות צריך להיות בקדמת התקשורת בישראל, לא בשוליים של הממיר שלנו, ומטרת החדשות היא להשמיע את הקול של הפריפריה, שלא נשמע בערוצי הטלוויזיה וכלי התקשורת הארציים.

 

אנחנו מאמינים שלא תפנה את הגב לתושבים שאתה מתאמץ כל כך לטפח, אזרחי מדינת ישראל. הרם את הכפפה, שגם בשנה הבאה יוכלו תושבי המדינה לצפות במהדורות החדשות המקומיות.

 

תודה אזרחי מדינת ישראל.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/12/2012
העצומה השיגה 500 חתימות!
03/12/2012
העצומה נפתחה