הסדרת מחסום מיתר

אין תמונה

מספר חתימות

258
 
250  

אנו תושבי הר חברון רוצים להעלות בעיה תחבורתית וביטחונית שפוגעת בשגרת חייהם של כלל תושבי הר חברון ובפרט בתושבי הישוב טנא עומרים.

מחסום מיתר הוא מחסום המשמש למעבר של אזרחים ישראלים, סחורות, ופועלים פלסטינים. המחסום במקור נבנה עבור מעבר של 300 פועלים ביום, אך עם השנים וחלוקת ההיתרים כיום עוברים במחסום כ12 אלף פועלים מידי יום וכ-6,000 רכבים פרטיים מידי יום. פועלים שמגיעים לאזור המחסום וחונים בחניה הצמודה אליו ובצידי הדרכים.

המשמעות היא מעבר של 12 אלף פועלים ברכבים והסעות מידי יום, על כביש חד נתיבי בחלקו, תוך התעלמות מוחלטת מחוקי התנועה באופן מסכן חיים.  הכביש הופך במהרה לכביש עם 4-5 נתיבים, ונסיעה נגד כיוון התנועה היא דבר שבשגרה. המשטרה מנסה להשליט סדר בבלאגן אך ללא הצלחה, ובצדק. הכביש לא מיועד לשרת כל כך הרבה כלי רכב.

תושבים רבים הגרים בטנא עומרים בוחרים להישאר בבית בעוצר של מספר שעות ביום, תלוי בעונה, בהתאם לשעת חזרת הפועלים לתחומי הרשות.

המציאות במעבר היא מטרידה מאוד וכמו שכתבנו, מסכנת חיים. פועלים שעוברים רגלית בין המכוניות דופקים עליהם במטרה "לכוון" את התנועה, תאונות מתרחשות שם כל הזמן עקב העומס הרב, הסיכון להתלקחות והפחד מפח"ע מורגש לאורך הזמן שנתקעים במקטע הכביש הזה ובמיוחד בעת תאונה.

אדוני השר, לא מדובר בעוד פקק תנועה! מדובר במצב שבו אתה לעיתים רכב אחד לעיתים בין אלפי פועלים פלסטינאים שלחוצים לחזור לבית, ומוכנים להפר כל חוק תנועה אפשרי כדי לחסוך עוד דקה. לא פעם נשים חזרו הביתה בוכות לאחר יום עבודה מהפחד והחרדה במעבר במחסום ובדרך הגישה אליו. צוותי רפואה לא יכולים לפנות חולים בעת הצורך עקב הפקקים. הכביש חסום ללא יכולת לזוז בשעות הללו.   

ישנן מספר תוכניות על מנת לטפל בבעיה, ויש גם תקציב צבוע לטובת הנושא. כשר התחבורה אנחנו צריכים את הדחיפה שלך בנושא כדי שנוכל לשוב לשגרת נסיעה בטוחה ותקנית.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/12/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/12/2019
העצומה נפתחה