זהירות- חל''ת לפניך!

זהירות- חל''ת לפניך!

מספר חתימות

17
 
500  
פורסם בתאריך: 29/05/2021
 

במהלך תקופת הקורונה אנשים רבים יצאו לחל"ת וקבלו מהמדינה דמי אבטלה. בחודש יוני הממשלה הייתה צפויה להפסיק את התשלום אך בימים הקרובים משרד האוצר מתדיין על המשך קיום התוכנית.על פי רוב המומחים המשך התוכנית תמשיך את הפגיעה בעסקים ובשוק העבודה. לכן, אנו מציעות פתרון חלופי שיצמצם את הבעיה והוא הקמת תכניות הכשרה לחוזרים מחל"ת ומתן אפשרות להסבות מקצועיות.

דמי האבטלה הניתנים למובטלים מהווים תחליף למשכורת ומספיקים לרוב המובטלים להמשיך את חייהם. נוצרה תופעה שבה אזרחים מעדיפים להיחשב כמובטלים ולקבל דמי אבטלה מאשר לחזור לשוק העבודה (חלק מציבור המובטלים מקבלים דמי אבטלה המתקרבים בערכם למשכורת שהיו מרוויחים אילו היו עובדים). התופעה הזו מקשה מאוד על בעלי עסקים שמעוניינים לחזור לשגרה ולהחזיר את העובדים מהחל"ת. במקום שהחזרה תהיה קלה, בעלי העסקים עסוקים במציאת עובדים חדשים. בנוסף, לתופעה יש ויהיו השפעות רבות על הכלכלה הישראלית, על האבטלה, על שוק העבודה, ובפרט על עסקים עצמאיים. הדבר נוגע לכל אחד ואחת מאיתנו, מעסיקים ועובדים כאחד!

לאחר היווצעות עם מומחים בכלכלה הגענו למסקנה כי הפתרון האפקטיבי ביותר הינו הקמת תכניות הכשרה לחוזרים מחל"ת ומתן אפשרות להסבות מקצועיות. הכוונה, הכשרה מקצועית והשמה בתעסוקה, תוך חיזוק יכולתו של שירות התעסוקה והתאמתו לעידן הנוכחי. למשל, ניתן להקצות כספים למעסיקים שכן הגופים הפרטיים יעשו זאת באופן הרבה יותר יעיל ופרקטי. אחד היתרונות של פתרון זה הוא היכולת של התכנית לאפשר ליותר עובדים לחזור למקומות עבודה רבים. כך, מקומות עבודה אלו יוכלו להגדיל את הפריון שלהם ולהרוויח יותר והעובדים העוברים את ההכשרה יוכלו להתפתח ולהתקדם. בכך לצאת מהמשבר הכלכלי שגרמה הקורונה. בנוסף, רוב האנשים הנמצאים כעת בחל"ת הינם צעירים. לצעירים יש יכולת לרכוש מיומנויות מהר, וכך יוכלו למצוא עבודה בקלות. התכנית למעשה מגדילה את הסיכוי שלהם למציאת עבודה וחזרה לשוק העבודה. 

אנו רוצות לפנות למשרד האוצר בבקשה לממן ולקדם את הפתרון הנ"ל.בימים אלו משרד האוצר מתדיינים על המשכה של תוכנית החל"ת. על מנת לעצור אותה ולתת מענה הן למעסיקים והן לעובדים בעזרת הפתרון שלנו אנו מבקשות לחתום בדחיפות על עצומה זאת.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו