חבישת מסיכות הגנה מקורונה בבתי הספר באזורים חמים במיוחד

אין תמונה

מספר חתימות

412
 
1,500  

אנחנו החתומים מטה – הורים לילדים מבתי הספר במועצות האזוריות חבל אילות, ערבה תיכונה, תמר, מגילות, בקעת הירדן ועמק המעיינות, פונים אליכם – מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב, ומנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב ומבקשים להביא לידיעתכם את המצב באזורנו ולבקש את עזרתכם לנוכח מצב זה.

כידוע, מזג האויר באזורנו המשתרע לאורך גבולה המזרחי של מדינת ישראל – החל בעמק המעיינות בצפון וכלה באילת שבדרום, הינו חם משמעותית מהממוצע הארצי. התחזית לשבוע הזה היא שהטמפרטורות ברוב הימים תהיינה בין 35 ל- 38 מעלות, מלווה באובך.

כפי שהייתה הבנה במשרדיכם בזמן ששבוע שעבר הטמפרטורות היו גבוהות במיוחד בכל רחבי הארץ –לאפשר לילדי בתי הספר להיות ללא מסכות, אנו סבורים שאותו קו מנחה צריך להיות תקף לגבי ילדינו מעתה ועד לסיום שנת הלימודים.

כבכל שנה (ויעידו על כך ממוצעי הטמפרטורות השנתיים) החום אצלנו כבר כאן כדי להישאר. חבישת מסכות בחום כזה עבור ילדינו הינה סכנה גופנית ממשית וממילא זו גזרה שלא ניתן לעמוד בה.

צוותי החינוך ממלאים תפקידם נאמנה ואנו סבורים כי אין זה הגון להעמידם מול הילדים באכיפת חבישת מסכות שאינה אפשרית בנסיבות אלו.

אנו מבינים את רצון משרדי הבריאות והחינוך לשמור על בריאות הציבור ומוקירים מאמצים אלו, עם זאת עד היום מספר חולי הקורונה המאומתים באזורינו היה ספור – אם בכלל. ברור לנו כי לא לעולם חוסן, אך אנו סבורים כי גם זה מהווה שיקול במערך ההחלטות.

אנו תקווה כי תבינו את המציאות השוררת באזורנו – וכי תקבלו החלטה להוריד חובת חבישת מסכות מילדנו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/05/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
23/05/2020
העצומה נפתחה