דורשות את החסר - כי אנחנו לא הפקר!

אין תמונה

מספר חתימות

626
 
200  
אנחנו, הגננות המשלימות במשרד החינוך, החלטנו לא עוד! כואב לנו שמתייחסים אלינו ואל העבודה שלנו בזלזול ואנחנו דורשות את הזכויות הבסיסיות שלנו בעבודתנו. הדרישות שלנו ממשרד החינוך הן:
 
1. תשלום עבור 100% משכורת - ולא 90% או 80% כפי שקורה כרגע. המשלימות עובדות 100% בזמן הגן וגם מעבר לכך ולא ייתכן שנקבל פחות מ100% שכר. דבר זה פוגע לנו בשכר וגם בדמי ההבראה, בקרן ההשתלמות ובפנסיה העתידית - זאת למרות שאנחנו עובדות את אותן שעות ואותם ימים כמו מנהלת גן. בנוסף, אנחנו דורשות תשלום רטרואקטיבית לגננות משלימות על אי תשלום השכר המלא.
 
2. החזרת גמול הפיצול - לפני אופק חדש היה גמול פיצול לגננות משלימות עבור עבודה ב3 גנים ויותר, על העובדה שעוברות בין גנים ומכירות יותר ילדים, הורים ואנשי צוות וכאשר נחתם אופק חדש הוא נלקח והשכר ירד משמעותית ולכן, אנחנו דורשות שיחזירו את גמול הפיצול למשכורת שלנו.
 
3. החזרת גרירת גמול ניהול גן - מיום חתימת הסכם אופק חדש אין אופציה לגרירת גמול לגננת שעוברת מניהול השלמה. יש רק "שמירת שכר" שהיא רכיב פנסיוני אבל כל תוספת שכר כמו דרגה, וותק או תוספת כללית שהייתה בעליית שכר במשק יורדת משמירת השכר. כך שיוצאים לפנסיה עם שכר נמוך מאוד. אם כן, אנו דורשות את החזרת גרירת גמול הניהול. 
 
4. תקופת בידוד - אנחנו דורשות שימי הבידוד בקורונה לא ייחשבו לנו כימי מחלה במידה וסוגרים גן (כפי שקורה כרגע), אלא כפי שמחושב למנהלת גן - תשלום שכר מלא, משכורת רגילה (שהרי בימי החופש של מנהלת הגן גם אנחנו יכולות להעביר מפגשים בזום ולעבוד כרגיל).
 
5. דיווח במדגנ"ט - דיווח באופן עצמאי במדגנ"ט על שעות נוספות + ימי מחלה וכדומה. גם אנחנו יודעות איך להיכנס למדגנ"ט וגם אנחנו עובדות מעבר לשעות שלנו בגן, שיחות טלפון עם הגננת ועם הפיקוח, הגעה למסיבות, השתתפות באסיפות הורים ובימי הכרויות, הכנת מערכים, שיחות צוות חודשיות וכו'.
 
6. קבלת תקציב שנתי/דו שנתי לרכישת אביזרים, ספרים, נייר למדפסת, משחקים, דפי לימנציה וכו' - אנחנו עוברות מגן לגן עם האביזרים שקנינו מכספינו ואנחנו דורשות תקציב שיכבד אותנו, שהרי גם אנחנו, כמו מנהלות הגן מדפיסות חומרים, קונות ספרים, מניילנות ועוד ועוד.
 
 
אנחנו אוהבות את המקצוע שלנו וזו זכות גדולה עבורינו להוות חלק משמעותי בחינוך ילדי העתיד של מדינת ישראל. אנחנו מבקשות לקבל את הזכויות הבסיסיות שלנו ולהמשיך בעבודה שבחרנו לעסוק בה בשליחות ובאהבה גדולה. אנחנו סמוכות ובטוחות לראות את האור בקצה המנהרה ולקבל את מה שאנחנו ראויות לו על פי חוק ועל פי אחריות מוסרית של הממונים עלינו, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה ערכית. 
 
 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/09/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
15/09/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
09/09/2020
העצומה נפתחה