דרישה מראש מועצת לב השרון שלא לאשר איכלוס של בית סוהר במושב עין ורד

דרישה מראש מועצת לב השרון שלא לאשר איכלוס של בית סוהר במושב עין ורד

מספר חתימות

1,398
 
1,500  

בשנים האחרונות נבנה ממש ביישובנו בית סוהר (מעון נעול) לעבריינים מורשעים עד גיל 18 וזאת מבלי לקבל את הסכמתם של תושבי עין ורד, הוועד המקומי ויישובי הסביבה.

ההליך נעשה תוך הטעייה ורמיה של כל הנוגעים בדבר. הוסכם על הרחבת ״בית הנער״ מחד גיסא ושמירה על ביטחון הישוב מאידך גיסא, אולם מעולם לא סוכם כי יבנה בית סוהר.

אנו, תושבי עין ורד והסביבה, נקלענו למצב בלתי אפשרי. אין ספק כי הקמת בית הסוהר ממש בתוך היישוב תהווה סכנה בטיחותית וביטחונית הן בשל החשיפה למשפחות העבריינים שיבואו לבקר והן בשל סוג העבריינים אשר ישהה במתקן זה. 

בעבר הסכמנו כקהילה חזקה, לתמוך במוסד הסגור "בית הנער" שמנה 16 נערים והבענו רצון לעזור ולקחת חלק בניסיון השיקום של הנערים. אולם כיום כאשר יש כוונה לאכלס ולשקם 100 נערים, כלומר להכפיל את איכלוס המוסד פי שישה(!) השינוי אינו בא בחשבון – הדבר יפגע בביטחון האישי והקהילתי שלנו. 

עם זאת, לאור ההבנה כי הושקעו כספי ציבור רבים בבניית המתקן ומשרד העבודה והרווחה יצטרך לתת מענה לבניין החדש, אנו מבקשים מראש המועצה, מר עמיר ריטוב, לדרוש שינוי ייעוד למבנה ולאכלס בו מעון או כל מוסד אחר המתאים לאיכלוס בתוך מושב ובמרחק מטרים ספורים מבתי התושבים ובכך להגן על ביטחוננו.

לא נסבול:

כמות גדולה של חוסים שתסכן את ביטחונינו וביטחון ילדנו, שתביא עימה אנשי צוות טיפולי גדול (על כל חוסה, 1.5 מטפלים), בנוסף על מערכת לוגיסטית גדולה.

לא נסבול:

עבריינים ובני משפחותיהם החיים בתוכנו. ילדינו מסתובבים בביטחה ברחבי המושב בכל שעות היום. לא נסכים שיסתובבו ביישובנו גנבים, אנסים, פורצים ובני משפחותיהם. 

לא נסכים:

להטעיה, לרמייה ולהתנהלות הכושלת שנעשתה בשנים האחרונות אל מול משרד העבודה והרווחה.

אנו קוראים:

לראש מועצת לב השרון מר עמיר ריטוב למנוע איכלוס בית סוהר בעין ורד; לשלב ידיים עם משרד הרווחה ולקדם את האלטרנטיבה שתאפשר ביטחון לתושבים ולאזור כולו כגון מעון לנשים מוכות, בית השאנטי או כל איכלוס דומה שייתן מענה לצורכי משרד הרווחה, יהיה נכון לאיכלוס בתוך מושב וייהנה משכנות לקהילה תומכת.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/02/2019
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
26/02/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
25/02/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
25/02/2019
העצומה נפתחה