דורשים חסינות לחייל צה"ל-העם תומך בקידום הצעת החוק

דורשים חסינות לחייל צה"ל-העם תומך בקידום הצעת החוק

מספר חתימות

2,361
 
250,000  

די להפקרת חייל ולוחמי צה"ל! 

אל תהססו לחתום,זה עניין של חיי בנינו,ואל תגידו "זה לא יעזור" ,די זה לא תרוץ,ולא נכון,תפעילו "לחץ"

אנו קוראים לכולם וביחד נדרוש מכל חבר כנסת שמגדיר עצמו ציוני-לתמוך בחוק חסינות לחיילי צה"ל

"איש כוחות הביטחון לא יישא באחריות פלילית ולא ייחקר חקירה תחת אזהרה ויהיה חסין בפני כל פעולה משפטית, בשל פעולה שביצע או פעולה שנמנע מלבצע או מעשה שעשה או מעשה שנמנע מלעשות לפני או במהלך אירוע מבצעי והכל אם היתה הפעולה לשם מילוי תפקידו או שלא במילוי תפקידו או למען מילוי תפקידו, כאיש כוחות הביטחון".

על פי הצעת החוק, מי שייהנה מהחסינות הוא "כל חייל, מפקד וקצין בצה"ל בשרות חובה, סדיר, מילואים, עובד שרות הביטחון הכללי, שוטר או קצין משטרת ישראל, שוטר או קצין משמר הגבול, איש משמר הכנסת, מישר, משרת בשירות אזרחי-ביטחוני או כל איש כוחות הביטחון בארגון מודיעין או ארגון מבצעי ששר הביטחון בחקיקת משנה יחליט כי יהיה חלק מחוק זה".

סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי עולה), כי החוק בא לקבוע כי אנשי כוחות הביטחון ייהנו מחסינות לפעולות שביצעו או שנמנעו מלבצע והכל לפני, אחרי ותוך כדי אירוע מבצעי או אירוע טרור, שלא בפעילות המבצעית השוטפת של היחידה בה עובד או משרת איש כוחות הביטחון".

החוק הינו מאוזן ומחריג מעשים שבוצעו שלא במהלך אירוע מבצעי וכן מאפשר מנגנון הסרת חסינות במקרה של חשש כי הפעולה בוצעה שלא בתום לב או במטרה לגרום לנזק לא הכרחי.

הצטרפו למחאה

העמוד שלנו בפייסבוק

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/01/2017
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
07/01/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
25/12/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
23/12/2016
העצומה נפתחה