ארגון יציג ללוחמים נכי צה"ל

ארגון יציג ללוחמים נכי צה"ל

מספר חתימות

41
 
500  
פורסם בתאריך: 23/06/2015
 

לאחר עשרות שנים בו הוזנה חוק הנכים המקורי ואפשר לסקטורים שונים , אשר אינם נמנים עם לוחמים ותומכי לחימה פצועי צה"ל - כרוח החוק המקורי - להשתייך לגוף הנקרא נכי צה"ל , הגיע הזמן להקים את ארגון נכי צה"ל ברוח החוק המקורי : ארגון יציג אשר ישתייכו אליו רק לוחמים ותומכי לחימה מצה"ל ומכוחות הביטחון האחרים : שב"כ , מוסד , משמר הגבול , ימ"ם .

הקריטריונים לחברות בארגון הלוחמים הפצועים נכי צה"ל יקבעו ברוח החוק המקורי : כל לוחם , תומך לחימה וחייל שנפצע העת פעילות מבצעית או מלחמה. כל מי שנפצע באימונים . כל מי שנפצע בתאונה בדרך לבסיס או בדרך לביתו מהבסיס. כל מי שהיה לוחם או תומך לחימה בצה"ל ובכוחות הביטחון המוזכרים לעיל .

ארגון הלוחמים/תומכי הלחימה היציג יהיה כפוף – תחת חקיקה מתאימה בכנסת – לרוח חוק הנכים המקורי ויהיה חייב להעניק שירותים וסיוע לחברים בהתנדבות מליאה.

הארגון היציג החדש יהיה חייב להקים מחלקה משפטית ומחלקת ליווי נכים אשר יעניקו בהתנדבות סיוע משפטי לחברים התובעים את זכויותיהם כנכי צה"ל ואשר ייצגו את החברים בהתנדבות מליאה ובאינטנסיביות מול עובדי אגף השיקום.

נבחרי הארגון יפעלו בהתנדבות מליאה או בשכר אשר הרף העליון שלו יקבע בחקיקה וישונה רק בחקיקה ולא בהצבעה אישית של הנבחרים.

הארגון היציג החדש לא יהווה מקפצה לקריירה שנייה לאנשים ויעסיק רק נכי צה"ל במסגרת הפעילות שלו. עדיפות העסקה תינתן לנכי צה"ל בכל מכרז העסקה – החל ממערכת ההסעדה , עבור באנשי תחזוקה ומקצוע ועד הפעלת בכירים בגיוס משאבים לארגון.

כל המוגדרים היום כנכי צה"ל ולא נכללים בקריטריונים של ארגון הלוחמים/תומכי הלחימה החדש יישארו במסגרת הארגון הנוכחי אשר זנח כבר עשרות שנים את העקרונות עליהם הוקם והפך מקום מפלט לקצינים בכירים שפרשו מצה"ל ולעסקנים שחיפשו קריירה שנייה , אשר רווחי עתק בצידה במסגרת הארגון.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו