סבסוד מזון ללא גלוטן

סבסוד מזון ללא גלוטן

מספר חתימות

4
 
10,000  
פורסם בתאריך: 17/05/2024
 

 

במסגרת העצומה אנו פונים אליך בהסבר על מחלת הצליאק איתה חולי צליאק מתמודדים. מעבר להתמודדות המורכבת עם המחלה ,חולי הצליאק נאלצים לרכוש מוצרי מזון במחירים מופקעים יקרים במאות אחוזים וזאת בהשוואה למוצרי מזון דומים המכילים גלוטן.

 

נודה לך באם תחתום על עצומה זו על מנת לחולל שינוי בסדר היום הציבורי ולהביא לידיעת מקבלי ההחלטות את הקושי הכלכלי העצום שנגרם עבור חולים רבים ומשפחותיהם בשל החובה לרכוש מוצרים ללא גלוטן וזאת על מת לאפשר להם איכות חיים בריאה ותקינה לה הם זכאים וראויים כמו כל אזרח במדינת ישראל.

מחלת צליאק  (Celiac בעברית: דגנת, כרסת) היא מחלת מעי אוטואימונית תורשתית הנובעת מרגישות לגלוטן, חלבון המצוי בדגנים מסוימים. מחלה אוטואימונית היא מחלה שבה מערכת החיסון, שתפקידה להגן על הגוף מפני זיהומים, תוקפת בטעות תאים בריאים בעקבות חשיפה לחומרים שאותם היא מחשיבה למסוכנים - במקרה הזה גלוטן כתוצאה מכך חולי הצליאק נאלצים לשלם על מוצרי מזון שאינם מכילים גלוטן מחירים מופקעים שמחירם גבוה כב-30% או יותר ממחירי מזון המכילים גלוטן.

 

אנו החתומים מטה מביעים בזאת את מורת רוחנו בנוגע למחירים המופקעים של מוצרי מזון ללא גלוטן ודורשים מטעם משרד האוצר/ משרד הבריאות סבסוד או השתתפות ברכישת מוצרים אלו או הקלה על המפעלים כך שיהיה יותר קל לייצר מוצרים ללא גלוטן (ראו כתבה)

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו