קריאה לסגירת מועדון אלנבי 40 לאלתר!

אין תמונה

מספר חתימות

14,786
 
15,000  

בכתבה ששודרה הערב (30.09.15) בערוץ 10, הובאו צילומים המתעדים אירוע במועדון "אלנבי 40" בתל אביב. באירוע נראית צעירה, שלפי דיווחים של עדים שונים במקום הייתה שיכורה כלוט, מקיימת יחסי מין עם מספר גברים מזדמנים, שבילו במועדון, על הבר לעיני כל המבלים.

לא זאת בלבד שאיש לא עצר את ההתרחשות, אלא שהאירוע כולו התרחש בעידודם האקטיבי של חלק מהנוכחים במקום, תוך קריאות עידוד ומחיאות כפיים ותיעוד בתמונות וסרטוני ווידיאו. לאחר מכן, הופצו הסרטונים והתמונות ברשתות החברתיות. בכתבה צוין, כי הצעירה עצמה מעידה שהייתה שרויה בגילופין ואינה זוכרת לפרטי פרטים את האירוע, שיחסי המין התקיימו בהסכמה וכי אינה מעוניינת בהגשת תלונה. כמו כן, עלה כי העניין הועבר לבדיקת הפרקליטות לקביעה באם יש מקום להגשת כתבי אישום נגד המעורבים בפרשה.

כשצופים בסרטונים בכתבה, אי אפשר שלא לחוש תחושה של סלידה עמוקה וזעזוע לנוכח הסיטואציה שמעליה מתנוסס "דגל שחור" ושאינה נתפסת בכל אמות מידה נורמטיביות ואנושיות.

חשוב להדגיש-  אין בעצומה זו כדי לדון בשאלה המשפטית האם יחסי המין התקיימו בהסכמה או באם מדובר באונס קבוצתי- "כן או לא". השאלה היא מה היא זכות קיומו של מועדון אשר בחסותו מתרחש אירוע שכזה. אירוע בו משתקפת תמונה עגומה של חברה אלימה, המבזה את כבוד האדם. אירוע המהווה פשיטת רגל מוסרית והתרוקנות מתוכן של ערכי סולידריות חברתית.

הגם שמדובר במועדון הנמצא בלב ליבה של "העיר ללא הפסקה", המהווה סמל לערכי ליברליות ומתירנות, יש להבחין בין ערכים אלה ובין חציית קווים אדומים ומתי "הבילוי" הופך להתבלות מוסרית עד כדי שחיקתה המוחלטת.

זוהי קריאה למשטרת ישראל ועיריית תל אביב- לסגור לאלתר את מועדון "אלנבי 40", שבגדרו נחצו כל הגבולות. היכן היו המנהלים, הברמנים, המלצרים, המלצריות, המאבטחים ושאר עובדי המקום. למקום כזה אין זכות קיום בעיר שלנו, בחברה שלנו ובמדינה שלנו. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/10/2015
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
01/10/2015
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
30/09/2015
העצומה נפתחה