נישואים אזרחיים

נישואים אזרחיים

מספר חתימות

70
 
150  

הזכות להינשא היא אחת מזכויות היסוד הבסיסיות ביותר שעל חברה מתוקנת להבטיח לכלל תושביה, ללא כל אפליה. במדינת ישראל היום, זכות זו אינה מובטחת לכל אדם. קיימות קבוצות גדולות אשר המצב המשפטי הקיים אינו מאפשר להן להינשא בישראל. זאת ועוד, זוגות רבים נאלצים להינשא בדרך אשר נוגדת את צו מצפונם.

היות ובמדינת ישראל חייבים בני זוג להינשא בנישואין הלכתיים, נוצר מצב בו בני זוג אשר אינם מאותה דת אינם רשאים להתחתן. כך גם המצב בכל הנוגע לזוגות חד מיניים, המוגדרים מסורבי חיתון, או לזוגות אשר מעוניינים בחתונה אזרחית בחו"ל ולא בנישואין דרך הרבנות הראשית.

הנישואים במסגרת הדתית פוגעים בזכויות יסוד כגון הזכות לשיוויון שדוגלת בכך שכל בני האדם שווים ללא הבדלי דת, גזע ומין, ולכל אחד מהם זכויות שוות בלי קשר לאמונתם והעדפתם המינית. ובנוסף נפגעת גם הזכות לחירות- חופש דת וחופש מדת (הזכות לבחור בכל דת ולקיים באופן חופשי את הפולחן של הדת הנבחרת והזכות לבחור לא להשתייך לדת כלשהיא).

כמות החילונים גדלה ואיתה גם הצורך לנישואים במסגרת אחרת- נישואים אזרחיים. כמו כן, גם המודעות לקהילה הגאה שהלכה וגדלה הגדילה את צורך זה. יחד נוצרה קבוצה גדולה מאוד של אנשים שדרך הנישואים כיום אינה מתאימה לדרך חייהם וקבלת החוק לנישואים אזרחיים והכרה בהם יכולה לפתור את בעייתם.

לדעתנו החוק שלפיו נישואים מוכרים רק דרך הרבנות, הינם כפייה דתית לכל אדם הרוצה להתחתן וזה דבר שצריך להשתנות.

אנו תלמידי כיתה יב מבית הספר עירוני ג שבמודיעין רוצים להזמינכם לתמוך בקהילה הגאה, בזכות של כל אדם להינשא ורוצים לעזור לגרום לשינוי, אנא חתמו את שמכם בעצומה זו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

03/05/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
03/05/2021
העצומה נפתחה