עצומה למניעת אלימות ורצח נשים במשפחה

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
10  
פורסם בתאריך: 15/05/2019
 
  • החוק מאפשר לבית המשפט להוציא צו הגנה נגד אדם המפעיל אלימות במקרים הבאים:
  1. אדם נהג באלימות בבן משפחתו, ביצע בו עבירת מין או כלא אותו שלא כדין.
  2. על פי התנהגותו של האדם, יש בסיס סביר להניח שהוא מהווה סכנה גופנית ממשית לבן משפחתו, או שהוא עלול לבצע בבן משפחתו עבירת מין.
  3. האדם התעלל בבן משפחתו התעללות נפשית ממושכת, או לא איפשר לו לנהל אורח חיים סביר.
  • הצו מאפשר להרחיק את האדם האלים מביתו ומסביבת מגוריו, למנוע ממנו לעשות שימוש בנכס השייך לו ולאסור עליו לשאת נשק.
  • לאחר קבלת תסקיר, בית המשפט יכול לקבוע בצו הוראה שהאדם שנגדו מופנה הצו מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה, צריך לקבל טיפול.
  • תקופת הצו הראשונית שמכוח החוק למניעת אלימות במשפחה היא שלושה חודשים. אך ניתן להאריכו עד שישה חודשים, ומנימוקים מיוחדים, עד שנה אחת. לפני שתקופת הצו חולפת, יש להשיג צו קבוע יותר.
  • הגורמים אשר יכולים להגיש בקשה למתן צו הגנה מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה: כל בן משפחה, כולל בן המשפחה שלהגנתו נועד הצו, היועץ המשפטי לממשלה או נציגו, תובע משטרתי ופקיד סעד.

לצערנו, כיום, לרוב הנשים המוכות אין מי שיעיד עבורן על המעשים הנוראיים והאלימים שהן חוות יום מדי יום, כך שבקשותיהן להגשת צו הרחקה אינן מתקבלות או כי אין הוכחות חד משמעיות, או כי אין להן כסף משלהן כי קרוב המשפחה המתעלל אינו מאפשר להן גישה לכסף עבור שכירת עורך דין,

לכן, הקמנו עצומה זו כדי לקבוע חוק חדש, האומר שלכל אישה המתלוננת שהיא מוכה, גם אם לאדם המכה אין הרשעות קודמות, ישנה זכות לקבל זכות להוציא צו נגד הקרוב המשפחה האלים בחינם,

ואף לזכות לקבלת עורך דין מטעם המדינה במקרים בהם קשה לדעת בוודאות האם הצו מוצדק.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו