למנוע את ביטול סדנאות הלהט

למנוע את ביטול סדנאות הלהט

מספר חתימות

4,121
 
5,000  

לכבוד שר החינוך יואב קיש, 

אנו פונים בדחיפות בבקשה לקבל מידע לגבי סיבת הקיצוץ בתקציב התקנה לחינוך לסובלנות כלפי להט"ב ולמצוא פתרונות אפשריים אשר ימנעו את התוצאה הבלתי נסבלת- ביטול כלל הסדנאות בתשפ"ד והפקרה בפועל של הנוער הגאה בישראל. 

אתמול, יום ראשון, 31/03/2024, הובא לידיעתנו כי חל קיצוץ של 85% (!) מתקציב התקנה לחינוך לסובלנות כלפי להט"ב (קול קורא מספר 16501). המשמעות היא שבשנה"ל תשפ"ד לא יכנסו סדנאות חינוך לסובלנות לבתי הספר, ותלמידים במערכת החינוך לא יפגשו כל תוכן הנוגע לקהילה הגאה. 

מחקרים מראים שנוער גאה סופג פי שלוש אלימות ובריונות בתיכונים וחטיבות ביניים בישראל בהשוואה לכלל הנוער, אך ורק בשל זהותו המגדרית/מינית. אחד מתוך שלושה תלמילים להט"בים דיווחו כי הוטרדו פיזית או מילולית על רקע זהותם, ו-88% מעידים כי אין בבית הספר איש צוות שהם מרגישים בטוחים לפנות אליו. 

סדנאות חינוך לסובלנות לתלמידים ולצוותים חינוכיים בבתי הספר מוכחות כמעלות את תחושת הביטחון של נוער להט"ב, מעלות את אחוזי ההצלחה בלימודים ואת הנכונות לשירות אזרחי וצבאי משמעותי. הסדנאות של איגי מצילות חיים במקרים של נוער המתמודד עם דיכאון, חרדה ואובדנות, השנה על אחת כמה וכמה. 

בתוך תקופה כל-כך קשה, בה כולנו נתונים להשפעות המלחמה הנוראיות, החשיבות של אחדות וסובלנות חשובה מאי פעם. קיצוץ דרמטי המביא לביטול בפועל של כלל הסדנאות בשתפ"ד בצל המלחמה פוגע באופן ישיר בנוער להט"ב ובחוסן של כלל הנוער בישראל. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/04/2024
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
01/04/2024
העצומה נפתחה