חוק ליאון, למלחמה בפדופילים

חוק ליאון, למלחמה בפדופילים

מספר חתימות

1,578
 
250,000  

למען "חוק ליאון": עצומה להקמת מאגר מידע נגיש לציבור על פדופילים והחמרת הענישה עליהם.

*** כל מי שהוא, או בני משפחתו, נפגע אי פעם ע"י פדופיל, ורוצה להצטרף למאבק ציבורי, מעבר לחתימה על העצומה, מתבקש לפנות אלינו דרך הכפתור "יצירת קשר עם יוזמי העצומה" למטה משמאל. סודיות מובטחת!! ***

לא עובר כמעט יום, בלי שנשמע על ילד נוסף, שנפגע מינית ע"י פדופיל. הרבה פעמים משתמשים במונח המכובס 'נפגע מינית', אבל האמת היא הרבה יותר קשה: ילדים נאנסים יום יום ע"י עברייני מין מורשעים. 3 מתוך 4 תיקי פדופיליה (*) נסגרים ללא הרשעה, לא כי הנאשמים צדיקים, אלא לרוב כי הקורבנות לא משתפים פעולה ולא מעידים. אותם 25% שכן מורשעים, מקבלים, לרוב, עונשים מגוחכים. זאת אומרת, שכעבור חודשים בודדים (במקרה הטוב) הפדופילים יוצאים לחופשי, ומירב הסיכויים שתוך זמן קצר ישובו ויפגעו (יאנסו!!) בילדים נוספים. עצומה זו באה לשים קץ למצב הנוכחי ובאה לדרוש חברי-הכנסת להגדיר בחוק שלושה דברים:

1. קביעת חובת התייצבות תקופתית של כל פדופיל משוחרר בתחנת משטרה, בה יעדכן את כתובת מגוריו: פעם אחת עם שחרורו ואח"כ אחת למס' שבועות או חודשים, תלוי במידת מסוכנותו. הפרת חובה זו תגדיר אותו כ'עבריין נמלט' וכשיימצא, חירותו תישלל מיד.

2. הקמה מיידית של מאגר מידע על פדופילים מורשעים, שיהיה נגיש לכל הציבור דרך האינטרנט. המאגר יכלול את הפרטים הבאים: תמונה, פרטים פיזיים (גובה, גוון עור), הכתובת הידועה, אופי הפשיעה, תאריך שחרור צפוי מהכלא וכדו'. המאגר יאפשר חיפוש לפי שם ו/או איזור מגורים, כך שכל הורה יוכל לחפש במאגר ולדעת מי העבריינים הנמצאים באיזור מגוריו. בנוסף, הרשויות יחויבו לדווח מיידית לציבור דרך אמצעי התקשורת השונים על כל פדופיל, שעומד להתשחרר ממאסר בתקופה הקרובה.

3. החמרת הענישה על עברייני מין בכלל, ופדופילים בפרט, ולהשוות את עונשי הסף, למה שקורה בארה"ב הנאורה. הסעיף בחוק, שהוא, אולי המשמעותי ביותר וימגר את הפשיעה החוזרת בקרב פדופילים הוא זה: על ניצול מיני/אונס של ילד בידי מי שיש לו הרשעה קודמת בעבירות דומות מוטל עונש של לא פחות מ-30 שנה או מאסר עולם (**). רק עונש חמור כזה, ימנע את מדיניות ה'דלת המסתובבת', בה פדופיל משתחרר מהכלא ומיד חוזר לאנוס ילדים נוספים. אל תשכחו, שילדים רבים, שהיו קורבנות לתקיפה מינית הופכים בעצמם לפוגעים מינית בילדים, בגיל ההתבגרות או אחריו. כך, שכל פושע שמוחזק בכלא לשנים רבות בעצם 'חוסך' אינסוף דורות של עברייני מין.

רק שילוב של שלושת החוקים האלה יבטיח שילדינו יוכלו להסתובב (כמעט) ללא חשש ולגדול בטוחים ומוגנים, כמו שמגיע להם!

קצת רקע לשתי הדרישות הראשונות: בארה"ב ובבריטניה נחקקו בשנים האחרונות חוקים כאלה בנסיבות מצערות: בארה"ב נקרא החוק, חוק מייגן על-שם ילדה בת שבע מניו-ג'רזי שנחטפה על-ידי שכנה, הפדופיל המשוחרר, שאנס אותה ואח"כ רצח אותה. מובן, שלו הוריה היו יודעים על הימצאותו בשכונתם, המקרה המזעזע היה נמנע. מקרה זה עורר סערה רבתי, שגרמה לכך שיותר מ430,000 (!) תושבים חתמו תוך זמן קצר על עצומה שקראה לעדכון הציבור בכל עבריין מין מורשע המסתובב בקירבו. תוך זמן קצר (89 ימים מיום חטיפתה, ליתר דיוק) אכן נחקק החוק, הקובע שני דברים: חובת התייצבות ורישום פרטי עברייני-מין משוחררים וכן יידוע הציבור במידע החשוב הזה. רבות מהמדינות בארה"ב אימצו גם הן את "חוק מייגן".

גם בישראל היה מקרה טראגי: ליאון קלנטרוב, ילד חמוד בן 7, נרצח במושב בני-עי"ש. באשמת מעשה הרצח נעצרו שני אחים, שבביתם נמצאה גופתו ושעפ"י השמועות היו ידועים במושב כעברייני מין. הארץ, למרבה הצער, לא געשה מספיק והכנסת לא עושה מספיק כדי למנוע הישנות טרגית של מקרים כאלה. מה עוד צריך לקרות בארץ כדי שאנו, האזרחים, נתחיל לפעול? אנו סוברים שהגיעה העת לא לשתוק! מה שטוב לארה"ב ולבריטניה -טוב גם לישראל.

אנו מאמינים, שטובת ילדינו עומדת מעל לכל צנעת פרט או מעל כל זכות אחרת של עבריין, ולכן היתרונות שבחוקים אלה תעלה לאין שיעור על הפגיעה בפרטיות שתיגרם לעבריין. בידינו הכוח לשנות ולהשפיע ולגרום לכך שילדינו יגדלו בשקט. זה מגיע להם. זה מגיע לנו.

נא הצביעו בעד "חוק ליאון".

העצומה מוקדשת לזכר ליאון קלנטרוב ז"ל. מי יתן והרצח שלו יהיה האחרון שבוצע בידי פדופילים.

הסיפור של "חוק מייגן":

http://www.megans-law.net/Megans-Law.asp

אתר"חוק מייגן" במדינת קליפורניה, הכולל אפשרות חיפוש פדופלים מורשעים http://www.meganslaw.ca.gov/

דוגמאות לתופעת ה"דלת המסתובבת":

הפדופיל הסדרתי אמיר אלמקייס נדון רק ל-5 שנות מאסר, למרות שזו אינה העברה הראשונה שלו.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/826/952.html

הפדופיל הסדרתי אלי בוזגלו, שאונס ילדים משנת 1967 קיבל רק 9 שנות מאסר על הפשע האחרון שלו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3002340,00.html

הכנסו לדף שלנו בפייסבוק:

http://www.facebook.com/posted.php?id=128086823908157&share_id=152466334794127&comments=1#!/pages/qydwm-hwq-lwn/128086823908157

נא בקשו מכל מכריכם לחתום גם הם על העצומה.

תודה.

(*) עפ"י דוח הכנסת

(**) עפ"י מרכז המחקר והמידע של הכנסת

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/10/2010
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
06/10/2010
העצומה השיגה 500 חתימות!
01/10/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/10/2010
העצומה נפתחה