העצומה למען הנכים בישראל

העצומה למען הנכים בישראל

מספר חתימות

14,875
 
30,000  

                                                                                                          תשרי, תשע"ח

                                                                                                         ספטמבר 2017

אל:

כבוד נשיא המדינה – מר ראובן ריבלין

כבוד ראש הממשלה – מר בנימין נתניהו

                             

                                              העצומה למען הנכים בישראל !

                     בדרישה להשוואת שכר הנכים לשכר המינימום הנהוג במדינת ישראל !

 אדם נכה בעקבות מחלה, המרותק לכיסא גלגלים, לא בוחר בכך מרצונו החופשי. הוא/היא לא בחרו לחיות באופן המגביל את תנועתם, באופן המגביל את יכולת הפרנסה שלהם, בהרעה של איכות חייהם במגוון כה רחב של תחומים.

חוסננו כחברה ישראלית הוא בערבות ההדדית שלנו, ב..."ואהבת לרעך כמוך". חברה חזקה היא זו אשר יודעת לאתר ולעזור לבניה ולבנותיה אשר איתרע מזלם ואין ביכולתם לעזור לעצמם.

אנו רואים, כיצד הנכים נאבקים מדיי יום ביומו במגוון תחומים בחייהם מהיכולת לבצע פעולות בסיסיות כמו להתלבש, לגשת לשירותים, לנסוע ברכב, לעלות מדרגות ועוד. בשונה מנכי צה"ל, נכים בעקבות תאונות דרכים ונכים בשל תאונות עבודה אשר התקנות בישראל מבטיחות את פרנסתם בכבוד, סובלים מאד הנכים בעקבות מחלה גם מקשיי מחיה כלכליים. אסור לנו לאפשר להם להתקיים בצורה שאינה מכבדת אותם, חלקם חיים בדלות, נאלצים להיעזר בעמותות מזון ועוד, וזאת בנוסף לקשיים האובייקטיביים הנלווים לנכות.

משכך, אנו החתומים מטה, פונים אל כבודכם, מר ראובן ריבלין – נשיא המדינה, ומר בנימין נתניהו – ראש הממשלה, בעיצומם של חגי תשרי והימים הנוראים ומבקשים מכם להבטיח את קיומם בכבוד של הנכים אשר בשל מחלתם, אינם יכולים להשתכר את שכר המינימום הנהוג בישראל.

זוהי עצומה שאינה פוליטית כלל ועיקר. אנו, החתומים מטה, מתוקף היותנו ישראלים, בני אדם, בני כל העדות והזרמים בישראל, ללא הבדל, דת, גזע או מין, בעלי כל קשת ההשקפות בישראל, כולנו יחד, כאיש אחד, דורשים מכבודכם להבטיח כי אוכלוסיית הנכים תזכה לשכר המינימום הנהוג במדינת ישראל, כאילו יכלו לעבוד, ובצמוד באופן שוטף לעדכונו של שכר זה במשק.

זהו המינימום הנדרש מאיתנו כחברה ישראלית חסונה הדואגת לחלשים שבה. זהו חוסננו הלאומי, זוהי חובתנו המוסרית הבסיסית ביותר לאחינו ואחיותינו הנכים.

במוצאי שמחת תורה הקרוב, אנו מקוים כי נוכל לומר בעז"ה שהפעם עשינו כולנו את המוטל עלינו כחברה, ושפניה של מדינת ישראל לקראת שנה טובה יותר מקודמתה.

באיחולי שנה טובה וגמר חתימה טובה,

ניר קריסטל,

חבר מועצת העיר, רעננה

בשם כלל תושבי מדינת ישראל החתומים מטה

לפניות : 054-4334118, [email protected]

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

27/09/2017
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
26/09/2017
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
25/09/2017
העצומה השיגה 100 חתימות!
25/09/2017
העצומה נפתחה