העברת חוק לגליזציה

העברת חוק לגליזציה

מספר חתימות

29
 
50  
פורסם בתאריך: 03/05/2021
 

חברי הכנסת רם שפע ושרן השכל ניסו לקדם חוקי לגליזציה שיאפשרו צריכה עצמית ואי הפללה של צרכני קנאביס. בדרכם, נתקלו חברי הכנסת בהרבה מתנגדים לחוק ומפלגות שניסו לפסול אותו. אנחנו תומכים בהעברת חוקי הלגליזציה ואי ההפללה. 

ראשית, כ- 27% מכלל אזרחי המדינה הבגירים צורכים קנאביס [1]. אך עקב היעדר לגליזציה, הם נאלצים לעשות זאת בחשאי, לקנות בדרכים לא חוקיות מעבריינים, מבלי לדעת מה החומר שהם מקבלים בסופו של דבר. עם מעבר חוקי לגליזציה, תבוא רגולציה, שתאפשר פתיחת חנויות למכירת קנאביס שמאושרות ומפוקחות על ידי משרד הבריאות. הצרכנים יקבלו קנאביס איכותי, ולא יצטרכו לשלם קנסות או להיכנס למאסר בשל החזקתם וצריכתם. קנאביס שמאושר על ידי משרד הבריאות יהיה יותר בטוח לצרכנים ובכך ישמור על האזרחים שצורכים. 

שנית, כיום, מיליארדי שקלים עוברים בשוק הקנאביס באופן לא חוקי, לא מסודר ולא מפוקח. עם העברת חוק לגליזציה יפתח שוק קנאביס מסודר. שוק זה יאפשר מסחר פתוח, וייצור הזדמנויות להשקעות ויוזמות, דבר שישפר ויקדם את כלכלת המדינה וישפר את התיירות: מקומות תעסוקה חדשים ייפתחו בגידול, שיווק, מכירה ועוד. תיירים מכל העולם יבקרו בישראל. המדינה תוכל להטיל מיסים על רכישת הקנאביס ובעזרתם היא תוכל לתעל את מיליארדי השקלים האלה לענפים חשובים כמו חינוך, תשתיות ברחבי הארץ וביטחון המדינה. לפי מחקר של מכון ירושלים למחקר שווקים, ישראל הפסידה כ-11.2 מיליארד ש"ח מאז 2014 בגלל חוסר מיסוי על שוק הקנאביס, ותרוויח כ-17.8 מיליארד בחמש שנים הקרובות אם תאשר את חוק הלגליזציה.[3]

בנוסף, שוק קנאביס מסודר ומפוקח, בשילוב עם חינוך נכון ופתוח עם בני הנוער, יעזור להם להכיר את השפעותיו, ויאפשר להם לעשות החלטה מבוקרת לגבי האם הם מעוניינים או לא להשתמש בקנאביס. לפי מחקר של כתב העת של האיגוד הרפואי האמריקאי (ג'אמה)[2] שנעשה במספר מדינות בארצות הברית, שבהן עבר חוק הלגליזציה,  שנעשה על כמיליון וארבע מאות אלף אנשים, ישנה ירידה של כ-8% בשימוש של בני נוער בקנאביס, וירידה של כ-9%  בשימוש סדיר של בני נוער בקנאביס.

לגליזציה ורגולציה של שוק הקנאביס תועיל לכלכלה, לבריאות, לירידה באחוזי הפשיעה, והעובדה שהתהליך עבר באופן מוצלח במקומות אחרים בעולם מדגישה את הצורך של לגליזציה גם בארץ.

אנו קוראים לממשלה להעביר במהרה את חוקי הלגליזציה למען הסדרת הצריכה האישית, ואי הפללה של צרכני קנאביס!

  1. (על פי הצעת החוק של רם שפע שהובאה לקריאה טרומית, הצעת חוק להסדרת שוק הקנאביס לצריכה עצמית).
  2. (על פי מחקר של כתב העת של האיגוד הרפואי האמריקאי Association of Marijuana Laws With Teen Marijuana Use).
  3. (על פי מחקר של מכון ירושלים לחקר שווקים שוק הקנאביס בישראל לאחר לגליזציה).

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו