חוק למניעת אלימות כלכלית במשפחה

אין תמונה

מספר חתימות

84
 
100  

לכבוד חברי הכנסת המתנגדים להעברת החוק למניעת אלימות כלכלית במשפחה,

בצלאל סמוטריץ', עמית הלוי, אריאל קלנר, שלמה קרעי, ועוד חכ"ים ממפלגת הליכוד.

ברצוננו לפנות אל ליבכם,

בשנים האחרונות אנו עדים למספר הולך וגדל של מקרי אלימות כלכלית במשפחה. קמו חברי כנסת ממפלגת כחול לבן והעלו הצעת חוק שמטרתה למנוע מקרי אלימות כלכלית במשפחה.

אנו תלמידות בכיתה י"ב בבית הספר אור תורה סטון, העמקנו בנושא שנגע מאוד לליבנו וחקרנו רבות והגענו למסקנה שאנו תומכות בהעברת חוק זה בכנסת. לדעתנו רק העברה של חוק זה תצליח לייצב את האלימות הרבה שמופנית לרוב כלפי נשים. המדינה צריכה להתייחס לנושא בכובד ראש ולנסות כמה שיותר למנוע מצבים כאלו בין בני זוג בשביל שימנעו מקרי אלימות וכדומה.. 

שמענו את התנגדותכם לחוק, ואנחנו מבינות שהחלטתם להתנגד להוצאת החוק מתוך מחשבה שכאשר יהיה לנו חוק כזה זה יגרום לאנשים להגיע ולהתלונן על כל עניין הכי קטן ועל מקרים מאוד לא רלוונטיים ובנוסף אתם חוששים שמעורבות יתר של בית המשפט תפריע ליכולת של בני הזוג לנהל את הזוגיות שלהם באופן שיראה להם לנכון..

ההתנגדות שלכם ברורה ומובנת, אך למרות זאת, בגלל שאנחנו עדים לכל כך הרבה מקרים של אלימות כלכלית במשפחה שנגררת לאלימות פיזית ומילולית המון פעמים, אנו מאמינות שחייבים לתת לחוק לעבור כי ברגע שלא יהיה חוק שעוסק במצבים האלו אנשים ירשו לעצמם לפעול באיזו דרך שירצו ולא יהיה בהם פחד לפעול בשיטה הזו של האלימות הכלכלית נגד הבן זוג השני, החוק ייצור פחד אצל אותם אנשים ויגרום להם לחשוב פעמיים על כל צעד שלהם וכך יצטמצמו מקרי האלימות ואפילו לא בטוח שיגיעו לבית המשפט. לפעמים בני זוג צריכים עזרה חיצונית וזה דבר מאוד לגיטימי.

היינו שמחות שתצטרפו אלינו למאבק ותביעו תמיכה בנושא זה, אנו מודות לכם מקרב לב על הזמן שהקדשתם לקריאת העצומה. אנו מקוות שבעקבות פעילותינו ומאמצינו נצליח ליצור שינוי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

11/11/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
11/11/2020
העצומה נפתחה