ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון עכשיו

ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון עכשיו

מספר חתימות

205
 
100,000  
*בתמונה - תל אביב מפדואלריבונות ישראלית ביהודה ושומרון עכשיו - כן לשלום על ישראל!לאחר שהרשות הפלשתינית נקטה צעד חד-צדדי לשינוי מעמד יהודה ושומרון, והסכם אוסלו הופר באופן סופי ורשמי, נפתח חלון הזדמנויות להחלת ריבונות ישראלית ביהודה ובשומרון ולסיום הסכסוך אחת ולתמיד. אנו החתומים מטה קוראים לממשלת ישראל לנצל את חלון ההזדמנות ההיסטורי ולהחיל את ריבונות ישראל על כל היישובים היהודיים ועל כל השטח הריק ביהודה ושומרון ולדחות את סוגיית הגושים (גושי היישובים הערביים) להכרעה עתידית. הגיע הזמן להפוך את לב מולדתנו לחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.א) דוד בן גוריון על זכותנו על הארץ: "אין רשות לשום יהודי לוותר על זכות העם היהודי בארץ. אין זו סמכות של שום יהודי. אין זו סמכות של שום גוף יהודי. אין זו אפילו סמכותו של העם היהודי כולו החי אתנו היום - לוותר על איזה חלק שהוא בארץ. זוהי זכות האומה היהודית לדורותיה, זכות שאיננה להפקעה בשום תנאי. אילו גם היו יהודים באיזה זמן שהוא המכריזים על הסתלקותם מזכות זו - אין בכוחם ובסמכותם להפקיע זכות זו מהדורות הבאים. שום ויתור ממין זה אינו מחייב ואינו קושר את העם היהודי. זכותנו על הארץ – על הארץ כולה – קיימת ועומדת לעד, ועד ביצוע הגאולה המלאה והשלמה לא נזוז מזכותנו ההסטורית".ב) אי החלת ריבונות ישראלית בלב ישראל גורם להמשך הסכסוך. אין וואקום: האלטרנטיבה לריבונות ישראל היא הקמת מדינת טרור ערבית מוסלמית בלב ישראל, כשברור ש"מדינה פלשתינית תקום רק על חורבותיה של ישראל" (יצחק רבין, 'פנקס שירות'). יתרה מזאת, הערעור על זכותנו על א"י ההיסטורית מערער את הלגיטימיות של מדינת ישראלרק כשנפסיק לערער בעצמנו על לב מולדתנו, יוכל מסע הדה-לגיטימציה המופרך נגד ישראל להיפסקבמשך למעלה מ-44 שנים שידרנו מסר ברור שזו אינה ארצנו. על מי נלין?ג) החלת ריבונות ישראלית ביו"ש היא הדרך היחידה לשמור על ישראל. התמונה לעיל שווה אלף מילים, או לפחות שלוש מילים: יש"ע זה כאן.ד) החלת הריבונות תשים קץ לפגיעה החמורה בזכויות האדם של יהודי יו"ש. החלוצים שלנו נאחזים ומיישבים את הארץ ומפריחים את השממה בשליחות ממשלות ישראל לדורותיהן, תוך נשיאה בנטל חובות כל אזרח כמו שירות צבאי, תשלום מיסים ושמירת חוק, ואף הרבה מעבר. בשל אי החלת החוק הישראלי הם חווים פגיעה גזענית, לא מוסרית, לא יהודית ולא ציונית, בלתי נסבלת, בזכויותיהם, בבטחונם ובחייהם. כמו למשל הקפאת הבניה בהתיישבות היהודית בלבד. הגיע הזמן לתקן את העוול.ה) על פי המשפט הבינלאומי, שטחי יו"ש שייכים ל... מדינת ישראל. מדינת ישראל היא המדינה הריבונית ביהודה ושומרון, גם אם היא מנסה להתכחש לכך. היא כבשה אותם במלחמה והיא הריבון החוקי (על כל הנסיבות החוקיות: מלחמת אין ברירה, לא היתה מדינה ריבונית בשטח, מלבד ריבונות-כיבוש ירדנית במשך 19 שנים, מאז ירדן ויתרה רשמית על כל תביעה לזכויות על הקרקע, התיישנות, כבר למעלה מארבעים שנה שהשטחים הללו בריבונות ישראלית בפועל). הבעיה נוצרה כתוצאה מכך שאנחנו לא היינו מוכנים לספח אותם רשמית למדינת ישראל. לקריאה נוספת: ריבונות ישראל ביהודה ושומרון / עו"ד אביעד ויסולי, הדרך לסיפוח יו"ש עדיין פתוחה / עו"ד אליקים העצני.ו) חבלי לב ישראל הינם עתודות ההתיישבות והפיתוח של ישראליהודה ובנימין (לב הארץ) והשומרון (חוט השדרה של הארץ), שרשרת ההרים וירושלים בליבה, חיוניים לעתידנו ולעתיד ילדינו. הפתרון המתבקש למצוקת הדיור, הצפיפות ויוקר הדיור הוא הפשרת קרקעות ובניה בעתודות הקרקע בלב הארץ (כ-20 דק' נסיעה מהשפלה ומישור החוף).
ז) בנוגע לסוגיה הדמוגרפית של הרכבה וצביונה היהודי של המדינה, ישנם מספר פתרונות אפשריים. "כולנו רוצים את הכלה, אבל מה לגבי הנדוניה?" כדברי גולדה מאיר, "כולנו היינו מעוניינים שיהודה ושומרון יישארו בידינו ושהגבול יהיה נהר הירדן, אם זה לא היה כרוך באזרוח מיליון ערבים". בין הפתרונות האפשריים, שנוסו במקומות רבים בעולם (ביניהם בארץ) ובין התומכים בהם היו דוד בן גוריון, גולדה מאיר, יצחק רבין, רחבעם זאבי, יגאל ידין ועוד: התנתקות (הסדר "פינוי-פיצוי", כמו בגוש קטיף, והשלמת חילופי האוכלוסין עם מדינות ערב), פעימות (בשלב ראשון החלת הריבונות על 'שטחי c' המצויים בשליטה אזרחית ובטחונית של ישראל שמתגוררים בהם מרבית יהודי יו"ש ורק כ-8000 ערבים, בשלב שני 'שטחי b' וכך הלאה)אופציית האזרחות הירדנית, מעמד תושב כמו של ערביי מזרח ירושלים שלא רצו להתאזרח. כמובן, ניתן להחיל את הריבונות ולהשאיר את הטיפול בסוגיית מעמדם של ערביי יו"ש להכרעה עתידית.
(ושוב, למאמינים: "וְהוֹרַשְׁתֶּם אֶת-כָּל-יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ, מִפְּנֵיכֶם [...] וְהוֹרַשְׁתֶּם אֶת-הָאָרֶץ, וִישַׁבְתֶּם-בָּהּ: כִּי לָכֶם נָתַתִּי אֶת-הָאָרֶץ, לָרֶשֶׁת אֹתָהּ. וְאִם-לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת-יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ, מִפְּנֵיכֶם - וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם, לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם; וְצָרְרוּ אֶתְכֶם - עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ. וְהָיָה, כַּאֲשֶׁר דִּמִּיתִי לַעֲשׂוֹת לָהֶם - אֶעֱשֶׂה לָכֶם." (במדבר לג, נב-ו).יתרה מזאת, כשאנו מצהירים לעולם שאנו כובשים לא חוקיים בארץ-ישראל ההיסטורית (יהודה ושומרון) שאינה שייכת לנו אלא שייכת לערבים, בניגוד להבטחת ה' לאבות, זה ההיפך מקידוש ה'... ה' נתן לנו את הארץ הטובה הזאת, במתנה, מבלי שביקשנו אותה, בנס במלחמת ששת הימים, ואנו ח"ו כופרים בטובתו כשאנחנו אומרים שהארץ לא שלנו, ושאיננו מאמינים בהבטחתו. כשמאסנו בארץ חמדה, כבר היתה לנו בכיה לדורות, שהביאה לאלפיים שנות גלות מרה. עלינו לומר שזאת הארץ שלנו, שה' נתן לנו לפי התורה והבטיח לאבותינו, ובכך לקדש את שמו בעמים. או במילותיו של מדרש תנחומא ורש"י, שחיו לפני אלפי שנים אבל אנו קוראים אותם בתחושת אקטואליות מדהימה:""בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹקִים". אמר ר' יצחק: לא היה צריך להתחיל התורה אלא מ"החודש הזה לכם" [שמות י"ב ב'], שהיא מצווה ראשונה שנצטוו בה ישראל. ומה טעם פתח ב'בראשית'? [מדוע התחילה התורה ב'בראשית' ובריאת העולם וקורות האבות ולא מהמצוות?] משום "כח מעשיו הגיד לעמו לתת להם נחלת גוים" [תהלים קי"א ו'; ה' סיפר בתורה את מעשיו ובכך נתן לעמו את ארץ ישראל]. שאם יאמרו אומות העולם לישראל, 'ליסטים [גזלנים] אתם, שכבשתם ארצות שבעה גויים' ['הכיבוש'], הם [ישראל] אומרים להם: 'כל הארץ של הקב"ה היא, הוא בראה ונתנה לאשר ישר בעיניו. ברצונו נתנה להם, וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו'." [בראשית א' א', פירוש רש"י הראשון בתורה, עפ"י מדרש תנחומא ישן בראשית י"א]). 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/07/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
05/04/2011
העצומה נפתחה