מוציאים את משרד הרישוי ואת הטסטים מבית אליעזר ומכלל שכונות העיר!

מוציאים את משרד הרישוי ואת הטסטים מבית אליעזר ומכלל שכונות העיר!

מספר חתימות

702
 
1,000  

מוציאים את משרד הרישוי מהשכונות וממרכז העיר חדרה!! 

אנו, תושבי בית-אליעזר, מוחים על הפיכת השכונה שלנו למגרש ללימודי נהיגה וטסטים וקוראים לעיריית חדרה להוציא לאלתר את משרד הרישוי ושלוחותיו מבית אליעזר (מצב נוכחי) ולא לאפשר שיכונו של משרד הרישוי והטסטים בלב שכונת מגורים או באזור מרכז העיר חדרה!!

אנו פונים לעירייה להעביר את משרד הרישוי לאזור התעשייה על מנת שלא לפגוע באיכות החיים של התושבים.  

תיאור המצב הנוכחי בשכונה מאז התמקמו בה שכנינו החדשים:

רכבי לימוד נהיגה רבים מספור השתלטו על רחובותינו. בבקרים במיוחד ולאורך כל שעות היום רכבי לימוד הנהיגה מכל האזור (הידועים בכינוי "למדים") יוצרים פקקי תנועה אינסופיים בשכונה וביציאות ממנה ומסכנים את ילדינו הנמצאים בדרכם מבתי-הספר ואליהם.

נוסף על כך המשרד שממנו יוצאים כל הטסטים של חדרה רבתי נמצא בקניון 'הפרדס' בבית-אליעזר החדשה. שם, נשכר משרד לבוחנים וממנו יוצאים כל הטסטים של חדרה והאזור. כמו כן רכבי הבוחנים "השתלטו" באופן מחפיר ומכעיס על כל החניות החופשיות בסמוך לקניון. הכביש סומן כאזור ששמור לטסטים בלבד ואף הוצבו תמרורים המבהירים זאת. מכאן, שעבור כל סידור קל בקניון, על כולנו, תושבי השכונה למצוא חנייה בחניון התת-קרקעי בקניון.

מיותר לציין שלא כל קנייה וכל "קפיצה" קטנה לקניון דורשת חנייה לטווח ארוך, והדבר מקשה על תושבי השכונה השקטה שאינם מורגלים בלחצי תנועה. מעבר לכך, גם בלילה רכבי לימוד הנהיגה ומשאיות 'למד' נשארים "ללון" בשכונה. על מנת לחסוך דלק, משאירים המורים את רכביהם כולל משאיות בשכונת בית-אליעזר וחוזרים לרכבים עם בוקר, לעמל יומם. "על הדרך" הם חוסמים חניות של דיירים ושל מבקרים. בנוסף, משאיות ללימוד נהיגה במשקל כבד חונות שלא כדין בלב השכונה גם בלילות ופוגעות באיכות החיים של התושבים הן מבחינה בריאותית, הן מבחינת הרעש והן מבחינת מקומות חנייה לתושבים. 

תלונות מתושבים הגיעו גם באשר להתנהגותם של "המורים" אשר אינם בוחלים להטיל מימיהם בכל מקום והופכים את השכונה לא רק למזוהמת יותר אלא גם את פתחי הבניינים הפרטיים אשר הפכו עבורם לשירותים ציבוריים. והאם לפחות במקצוע ההוראה שלהם יש להתגאות? לא ולא! טסטים רבים יוצאים ממקום שבו מסומנת מדרכה באדום לבן, לעתים חונים הלמדים על מדרכות ונשאר רק לקוות שפרחי הנהיגה לא באמת לומדים ממוריהם המהוללים.

אנו, בחרנו בחדרה ובבית-אליעזר בפרט כשכונת מגורינו מתוך מודעות למזגה השקט של השכונה ולאופייה המיוחד. התופעה המתוארת פוגמת באיכות חיינו ומפריעה מאוד להתנהלות התקינה בשכונה כשם שהיא תפגע באיכות החיים בכל שכונה אחרת.

אנו דורשים מעיריית חדרה:

*לסגור לאלתר את כבישי השכונה לכניסת רכבי לימוד נהיגה באמצעות הצבת תמרורים.

*להעביר את מקום המשכן של משרד הרישוי והטסטים האזורי למקום ראוי יותר שאינו נמצא בלב שכונת מגורים (כל שכונת מגורים) או במרכז העיר.

 ובזאת באנו על החתום:

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/05/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
13/05/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
13/05/2019
העצומה נפתחה