חוסר אכיפה במגזר הערבי- מטלת ביצוע

חוסר אכיפה במגזר הערבי- מטלת ביצוע

מספר חתימות

0
 
300  
פורסם בתאריך: 11/06/2021
 

בימינו בישראל, גואה האלימות ועולים מקרי הרצח במגזר הערבי ואין התערבות ואכיפה מצד רשויות הביטחון בישראל. לפיכך, נפגעת זכותם של אזרחי המגזר הערבי לחיים וביטחון, ובנוסף, אי ציות גורמי האלימות פוגעת גם בעקרון שלטון החוק. מדי שנה מספר ההרוגים רק גדל ותושבי המגזר הערבי חיים בפחד תמידי שמא יפגעו בחייהם או בחיי יקיריהם. רק בשנת 2020, 113 אזרחים ערבים נרצחו ו-1357 מאז שנת 2000. נתונים אלה הם רק נגיעה מהמצב השלם. עוד נושאים מטרידים הם שההורים מפחדים לשלוח את ילדיהם לבית הספר, כיוון שקיימת סכנה שילד אחר הגיע עם נשק לכיתה, ונשק לא חוקי נמצא בשטחי המגזר והוא מהווה סכנה קיומית על חייהם של תושבי המגזר. 

אנו, תלמידי י"ב אוסטרובסקי רעננה, עוסקים במסגרת מטלת הביצוע שלנו באזרחות, בבעיה של חוסר אכיפת האלימות והפשיעה במגזר הערבי. לטענתנו, דרך ההתמודדות העיקרית בתופעה באופן ישיר, היא שגופי הביטחון והאכיפה, הגופים הממשלתיים אשר אחראים לפעול כנגד התופעה צריכים לבצע את המוטל עליהם בחוק ולהגן על זכויותיהם של תושבי המגזר.

אנו פונים אליכם, אזרחי המדינה, ללא קשר לגזע, דת או המין שלכם, בבקשה לתמיכה, ולהראות שקיימת מודעות לעניין ושאנו דורשים מהגורמים הרלוונטיים שיתרחש שינוי. אי אפשר להמשיך להעלים עין, צריך לעמוד ולהגן על זכויותיהם של אזרחי המגזר הערבי כי כולנו בני אדם, ולכולנו קיימות זכויות בסיסיות, ואנו זכאים לשוויון. בנוסף, אנו זכאים גם להגנה של המדינה שלנו מפני איומים על חיינו ולכן, לאזרחי המגזר הערבי קיימת הזכות שהמדינה תגן עליהם. צריך לעשות מאמצים כדי שאזרחי המגזר הערבי יוכלו לחיות בשקט, בלי לפחד לצאת מהבית או לשלוח את הילד לבית הספר.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו