המשבר הכלכלי של העסקים הקטנים בתקופת הקורונה

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 1 חתימות.
פורסם בתאריך: 20/03/2021
 

בשנה האחרונה נסגרו אלפי עסקים קטנים ובינוניים בשל אי התאמה לתפקוד במהלך תקופת הקורונה. הסגרים שהוחלטו על מנת להתמודד עם מחלת הקורונה עזרו להתמודד עם המשבר הבריאותי, אך במקומו נוצר משבר כלכלי כבד אשר השפיע לרעה על רוב העסקים במדינה ובפרט על העסקים הקטנים.

אנו מודעים לבעיה הזו כיוון שלפי התקשורת עסקים קורסים מידי יום, בעלי עסקים מארגנים הפגנות ועם זאת אנו מגלים כי הממשלה לא מצליחה להשתלט על הקריסה הכלכלית, דבר המשקף את אי הסדר והארגון השוררים בממשלה אשר גורמים לניהול שגוי של המשבר הכלכלי ולחילוק כספים רבים לאלה שפחות צריכים אותם במקום להשקיע בעסקים שזקוקים למענקים אלו.

לפי המחקר שביצענו אנו יכולים לומר כי המענקים שהממשלה נותנת לא תמיד הולכים לעזרת הציבור שזקוק לו אלא מפוזרים לפי לחצים משפטיים, חברתיים ופוליטיים. איננו יכולים לוודא את העובדה שהמענקים לא מפוזרים לפי צורך, אולם אנו יכולים לראות את התוצאות של פיזור זה ומכך להניח כי קיימת אמת בדברים.

הפתרון  הוא לברר יותר על העסקים שנפגעו במשבר ולתת להם את הכספים למטרות שהממשלה הציבה, כגון התאמת העסקים על ידי פתיחת אתרי אינטרנט ומעבר לדיגיטל.  פתרון זה יקח זמן וכוח אדם אך עדיף לעומת מתן מענקים ששווים מיליארדים לכל האוכלוסייה. במקום זה עדיף להשקיע את המענקים במוסדות שיבררו אילו עסקים נמצאים במשבר ויחלקו להם את המענקים בצורה מבוקרת ועם פיקוח.

אנו גיא יושקביצ'וס, שחר נעים, רוי ואקס, לידור קדמה וליאור מנשירוב קוראים למדינה לעזור לעסקים הקטנים שבאמת צריכים אותם אשר נפגעו באופן חמור במשבר הקורונה וזקוקים לכספים באמצעות הפיתרון שהצגנו ולטפל בבעיה זאת בהשקעה רצינית מצדכם ברעיון זה על מנת שלא עוד עסקים קטנים ייסגרו לשווא ועל מנת שתהיה נקודת אור ותקווה לעסקים אלה. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו