עוצרים את ג'וזף קוני

עוצרים את ג'וזף קוני

מספר חתימות

עד כה נאספו: 1,313 חתימות.

עצומה זו תישלח לכל אחד מחברי הכנסת, במטרה להביא לכך ששגריר ישראל באו"ם יגנה את פשעיו של ג'וזף קוני וצבא ההתנגדות של האל (LRA), ויפעל לתמיכה של האו"ם במרדף האיחוד האפריקאי אחריהם.

 

לכבוד חבר הכנסת/השר  _________

חבר כנסת יקר,

             ג'וזף קוני הנו רוצח המונים מאוגנדה, מנהיג צבא ההתנגדות של האל (LRA ). הוא מחזיק צבא של ילדים לוחמים, אשר נחטפים אל שורותיו. את הבנים הוא הופך לחיילים, ואת הבנות לשפחות מין. לעתים קרובות הוא מאלץ ילדים אלו להרוג את בני משפחותיהם, בכדי שלא יהיה להם לאן לחזור. עד כה, ב-26 שנות פעילותו, פגע ג'וזף קוני בכ-30,000 ילדים תוך שהוא משליט טרור בתוך אוגנדה ובשנים האחרונות הוא פועל ברפובליקה של קונגו (DRC), ברפובליקה של מרכז אפריקה  (CAR) ובדרום סודאן.

     לעם היהודי אחריות מיוחדת לגורלם של עמים אחרים הנטבחים ללא עוול בכפם. אחריות זו מחייבת אותנו למעשה. עלינו ללמוד, להתריע, למנוע ולהיאבק בפשעים נגד האנושות בכל מקום ואתר שהוא על פני כדור הארץ, ויהיו התנאים והנסיבות אשר יהיו. לא נוכל לעמוד מהצד בשעה שמעשים נוראים כאלו מתחוללים על פני האדמה.

            בשבועות האחרונים מתקיים מאבק ציבורי רחב, אשר תחילתו בארה”ב, ומטרתו לעורר מודעות לפשעיו של קוני, ולהביא ללכידתו. עד כה מעל ל-3 מיליון בני אדם חתמו על עצומה הקוראת לממשל ארה”ב לתמוך במדינות אפריקה במרדף אחר קוני. 5,000 חיילים של האיחוד האפריקאי נשלחו ללכוד אותו, מאז תחילת המאבק.

            אנו, החתומים מטה,  קוראים לכנסת ולממשלת ישראל לפעול לכך ששגריר ישראל באו”ם יוציא גינוי לפעולותיו של ג'וזף קוני, ויפעל לכך שהאו”ם יתמוך באיחוד האפריקאי במרדף אחר קוני. תמיכה אשר תתבטא בייעוץ צבאי, ובאמצעי המודיעין והלחימה נחוצים. תמיכה זו תפקידה עזרה בלכידתו של ג'וזף קוני עוד בשנת 2012, וצמצום הפגיעה בחפים מפשע.

           כבני העם היהודי אשר כנגדו נרקמה המזימה האפלה להשמדתו בצורה המאורגנת והשיטתית שננקטה מעולם, וכבני אנוש, החרדים למציאותו המוסרית של עולמנו, אנו רואים לעצמנו חובה לפעול ככל יכולתנו להפסקת מעשי האלימות והטבח ובעיקר בנשים וילדים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

22/04/2012
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
20/04/2012
העצומה השיגה 500 חתימות!
09/04/2012
העצומה השיגה 100 חתימות!
31/03/2012
העצומה נפתחה