חינוך מגדרי

חינוך מגדרי

מספר חתימות

1,410
 
1,000  

החברה שלנו בישראל 2013 היא בין השאר חברה שמגדירה לכל אחד ואחת את המסלול שלו/ה לפי מינםן. תמיד מוזר לנו לראות גבר בוכה, או אישה מתאגרפת, אנחנו מטרידיםות א/נשים בגלל הלבוש או המשיכה המינית והמילה "מגדר" או "פמניזם" צורמת לרבים\ות (ואפילו מעלה אסוציאציות כאלו ואחרות).

למעשה, אנחנו חברה המבוססת על הבניות מגדריות קשוחות, ההבניות הללו פוגעות הן בגברים והן בנשים על ידי הצבת גבולות ותבניות לכל המינים כך שהבחירות שלנו אינן תמיד פרי בחירה חופשית וכנה. זו חברה שרחוקה מלהיות מושלמת וטובה, ומשפיעה על כולנו.

אנחנו מאמינות ומאמינים שהחינוך המגדרי מושרש בנו כבר מהיותנו קטנים וקטנות; דרך החינוך שקיבלנו מההורים, בבית הספר וכמובן באמצעות המדיה. אנחנו מוחים נגד ההבניות המגדריות השוררת בחברה ומושרשות באמצעות חינוך מגדרי סמוי וגלוי. אנחנו מבקשיםות ליצור חינוך אחר, חינוך שיקנה לבנים ולבנות השקפת עולם ביקורתית ושיאפשר הבנה לעומק של מנגנוני הדיכוי.

אנחנו קוראיםות לכם ולכן להצטרף למאבק שלנו למען בניית תכנית לימודים השואפת לבטל את הדיכוטומיות המגדריות ומלמדת את כולנו שכולן וכולם שווים ושוות לא משנה לאיזה מין נולדו ואיך החליטו להציג את עצמםן לעולם. אנחנו מאמיניםות שתכנית לימודים יכולה להביא למיגור תופעות של דיכוי נשים וגברים ילדים וילדות, למיגור תופעות של הטרדות מיניות, אונס וזנות וקוראות/ים לכולכםן לחתום כדי שכל מי שיושב כרגע במוקדי הכוח יבין את חשיבות המאבק. ... אתם מוזמנים ומוזמנות להצטרף למאבק בפייסבוק שם נדווח על צעדינו הבאים: http://www.facebook.com/kohavtzedek

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/04/2013
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
08/03/2013
העצומה השיגה 500 חתימות!
25/02/2013
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/02/2013
העצומה נפתחה