עצומה בדבר בניית תיכון ארגנטינה

אין תמונה

מספר חתימות

2
 
1,500  
פורסם בתאריך: 10/05/2022
 

לכבוד ראש העיר, מר משה ליאון היקר,

כתושבי שכונת קריית יובל, אנו פונים אליך בדבר בניית תיכון עירוני בסמוך לבית הספר 'הניסויי -ארגנטינה'.

ראשית חשוב לנו לשקף לך את המציאות בשטח כפי שהיא היום.

שכונת קרית יובל היא שכונה גדולה מאוד, ותהיה זו טעות להתיחס אליה כחטיבה אחת. ההתייחסות שלנו היא באופן ממוקד לאיזור של רחוב הנטקה [ציר הרק"ל] ומטה, לכיוון אולסוונגר ובית חולים אלי''ן - האיזור שבו מעוניינים לבנות את התיכון המדובר. 

זכינו, תושבי השכונה, ובמקום מגורינו נוצר מרקם חיים ואקלים חברתי עדין, מיוחד במינו ויוצא מהכלל.

התחושה של תושבי האיזור שלנו היא שאין אח ורע לאקלים החברתי המיוחד שנוצר כאן. חילונים, מסורתיים, דתיים לאומיים, וחרדים, גרים פה בסולידריות מתוך כבוד הדדי ורגשות חיוביים האחד כלפי השני.

על אף שבעבר הרחוק, ישנה היסטוריה שבה בעלי מדון עוררו וריבים סביב ההצטרפות של דתיים לשכונה, אך את המריבות שהיו נחלת העבר החליפו מזמן תחושת מחוברות עמוקה למקום, ושיתופיות איש לרעהו.

והנה, עלתה על הפרק, התוכנית להקים את התיכון ליד 'בית ספר הניסויי - ארגנטינה', תוכנית שבלי הגזמה נכונה להפוך את הקערה על פיה ולהפוך מציאות חברתית של גן עדן להפך הגמור. 

הרצון להציב תיכון חילוני, שמגדיר את עצמו 'ליברלי פרוגרסיבי', ובאופן כמעט מוחלט מחוץ לאיזור, באמצע איזור שמבחינה מציאותית הוא בעל צביון דתי / מסורתי, - פוגעת ברגשותינו, ויוצרת תחושה של זלזול וחוסר הקשבה לתושבים ולשטח. 

לכן, באנו על החתום, בדרישה ממך, מר משה ליאון היקר (שרוב ככל תושבי האיזור תמכו בך בעבר ותומכים בך בהווה):

אל תיכנע בפני הלחצים שמאיימים לשנות את הצביון של השכונה באופן מלאכותי. אל תתן יד להרוס את מה שכל אחד ואחד מתושבי השכונה - שבניגוד לאוכלוסית היעד של התיכון - אכן גרים כאן בפועל, עמלו ליצור,  עם הרבה סימפטיה, חיבור ואהבה.

כל זאת, בלי להזכיר את המציאות התחבורתית הבלתי אפשרית שנכון לעכשיו תושבי האיזור מתמודדים איתה יום יום בשעות הבוקר ואחר הצהריים - מציאות שתחריף במידה וחלילה יבנה התיכון.

העצומה והדרישה הזו היא לא רק של תושבי האיזור של ארגנטינה, אלא של כל תושבי השכונה - לכולנו השכונה שלנו חשובה, ולכולנו חשוב שלא יתקבלו לגביה החלטות מטעמים פוליטיים וחיצוניים על חשבון הבנה אמיתית ונכונה של השטח וטובת התושבים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו