חוק יום כיפור לזכר איתי מרגי ז״ל

חוק יום כיפור לזכר איתי מרגי ז״ל

מספר חתימות

16,081
 
180,000  

זוהי יוזמה לחקיקת חוק להסדרת תנועת כלי רכב ביום הכיפורים - לזכרו של איתי מרגי ז״ל.

למען בטחון ילדנו וללא קשר לדת, גזע או לאום, זוהי יוזמה תרבותית חברתית, שקמה מתוך כאב גדול על מותו המיותר של איתי והוא רק בן 8.

מאז ומתמיד יום כיפור הוא יום בו כל תנועת הרכבים עוצרת ליממה וילדים ומבוגרים כאחד יורדים אל הכביש כהולכי רגל וכרוכבי אופניים. נסיעת כלי רכב על הכביש ביום זה מסוכנת  מאוד ועניין זה יש להסדיר.

לא מדובר בעניין דתי(!) אלא בעניין בטיחותי לחלוטין, איתי (ז״ל) נהרג כשהוא חוצה עם אופניו את הכביש במעבר חצייה ולראשו קסדה. מטרת העצומה הינה להביא לשינוי על מנת שאיתי ז״ל יהיה הקורבן האחרון שמוצא את מותו מפגיעת רכב שנוסע דווקא ביום כיפור.  

איתי הספיק לחיות רק 8 שנים, עד שברגע אחד, כשרכב על אופניו בשלהי יום כיפור, בסמוך לביתו, הגיע רכב במהירות מופרזת ודרס אותו למוות.איתי אהב את החיים, היה ילד חייכן, מלא שמחה, חברותי ואהוב על כולם. היה ספורטאי מצטיין, הצליח בכשרון נדיר בכל תחום בו התאמן. ברגע אחד הכל נגמר, והוא רק בן 8!!!

מירל מרגי, אמו של איתי:

״אני רוצה שכולם ידעו שרצחו לי את הילד. ילדים צריכים להתנהג בזהירות בכביש וככה איתי עשה, הרכב שהגיע נסע במהירות מטורפת והעיף את איתי כל כך גבוה שהמוות שלו נקבע בשנייה. לא קרה כלום לאופניים שלו, רק הפנס קצת נשבר, גם הקסדה נשארה שלמה אבל הראש שלו בפנים היה פגוע. לא היה אפשר להציל אותו, זה קרה ברגע אחד.

אבא שלו היה צמוד אליו כל יום כיפור, לא עזב אותו. הם היו יחד כל היום וכשאיתי עלה לאכול ארוחת צהריים, עוד לפני שסיים מהצלחת כתבו לו חברים לרדת למטה לעשות סיבוב. אבא שלו לא רצה שילך לבד אבל איתי ביקש רק כמה דקות והוא יעלה חזרה. הוא אמר לי, ״אמא אני עושה סיבוב אחד ואני מבטיח לך שאני חוזר״. והוא לא חזר״.

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

19/10/2019
העצומה השיגה 15,000 חתימות!
16/10/2019
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
14/10/2019
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
13/10/2019
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
13/10/2019
העצומה נפתחה