תוכנית פיתוח פולג ב'

תוכנית פיתוח פולג ב'

מספר חתימות

2
 
50  
פורסם בתאריך: 04/07/2022
 

לכבוד מנהלת הקהילה, קיבוץ יקום,

הנדון: תוכנית פיתוח שכונת פולג ב'

תחילת איכלוסה של שכונת פולג ב' החלה זה 4 שנים, כאשר בשנה האחרונה היא אוכלסה כמעט במלואה בתושבי הקיבוץ המגוררים בה כעת. בשנים אלו תושבי השכונה סובלים מהזנחה של האזור הציבורי בין שתי שורות הבתים. הזנחה זו מביאה למפגעי אבק, חול, קוצים ובוץ, מזיקים לרבות נחשים ומכרסמים, לכלוך וחוסר אסטטיקה בסיסית בשכונה צעירה וחדשה. זאת בהינתן שלא קיימים אזורים ציבוריים אחרים הקרובים לשכונה.

במהלך תקופה זו, נוהלו שיחות רבות של תושבי שכונה שונים עם הנהלת הקיבוץ בדבר נושא פיתוח השכונה בחלק בעיקר בנושא האזור העובר בין 2 שורות הבתים. נושא שטרם קיבל מענה מספק. הוצעו מצד הקהילה מספר תוכניות לא מספקות אשר כללו אזורי צמחיה נמוכה ושיחים בליווי עצים ובספק אזורי מדשאות קטנים בטוענה כי מחירי ההשקייה גבוהים ולא ניתן למצוא להם מענה בתקציב הקהילה.

מדובר באזורים ציבוריים אשר אמורים לשרת את תושבי הקיבוץ המתגוררים בסמוך להם, ולספק מרחב ציבורי נעים ואסטטי. על כן, פנו בעבר מספר תושבים אל הנהלת הקהילה בבקשה לניהול תהליך החלטה והקמה שקוף ופתוח תוך נסיון מקסום המענה לבקשות תושבי השכונה ומציאת מענה לבעיות הקיימות ביישום התוכנית המבוקשת.

אנו תושבים פולג ב' בתמיכתם של תושבי קיבוץ נוספים החתומים על מכתב זה, מבקשים בכל לשון של בקשה לכבד את רצוננו ולאפשר פיתוח נעים ובטוח אשר יאפשר מרחב ציבורי למטרת נוי ופעילות קהילתית שכונתית בסביבה ירוקה ומטופחת.

על תוכנית זו לכלול אזורי מדשאות ונטיעת עצים ליצירת אזורי צל ונוי.

אנו מתנגדים בכל תוקף לאזורי צמחיה נמוכה ושיחים אשר מסכנים את שלומנו ושלום ילדנו ובעלי החיים שלנו בהמצאותם של מזיקים לרבות מכרסמים ונחשים.

נבקשתכם לכבד את בקשתנו ליצירת אזור ציבורי קהילתי נעים בשיתוף פעולה של תושבי השכונה עם הקהילה על מנת למצוא פתרון הולם לבעיה ארוכת שנים זו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו