עיקור וסירוס חתולי קהילה בקדר

עיקור וסירוס חתולי קהילה בקדר

מספר חתימות

108
 
200  

מספרים הולכים וגדלים של חתולים משוטטים ברחובות הישוב, סובלים ומתים כתוצאה מחיי רחוב קשים הכוללים רעב, פציעות, מחלות קשות, דריסות כלי רכב ופגעי מזג אוויר. בניסיונם לשרוד, הם נכנסים לגינות התושבים, והופכים את פחי האשפה בחיפושם אחר שאריות מזון. חתולות הרות מחפשות מקום בטוח להמליט ונכנסות לתוך גגות הבתים, גורים המחפשים מקום חם לישון בו נכנסים למנועי מכוניות ונפצעים, ועוד.

היעדר ביצוע ניתוחי עיקור וסירוס מוביל להמלטות חדשות, וכמות החתולים החדשים הנולדים אל תוך מציאות קשה זו עולה ועולה.

לנוכח המודעות הציבורית הגוברת לחשיבות ההגנה על בעלי-חיים, צורמים במיוחד ההזנחה וחיי הרחוב הקשים המהווים מנת חלקם של החתולים חסרי המזל והבית בישוב.

אנו מבקשים מראש המועצה, מנכ"לית המועצה והוטרינר הרשותי,  לטפל במצב שנוצר באחריות, ולהילחם בתופעת ההתרבות הבלתי-מבוקרת של חתולים. קיימת הסכמה, בישראל ובעולם, על כך שהדרך ההומנית ביותר להתמודד עם תופעת התרבות היתר של חתולים היא באמצעות ניתוחי עיקור וסירוס. נתונים ומחקרים מצביעים על כך שבמקומות בהם מעוקרים/מסורסים חתולים בהיקף משמעותי ומוחזרים למקום ממנו נלקחו, מתרחשת ירידה ניכרת בכמותם, לא כל שכן, בישוב כמו קדר, שהוא מבודד ומרוחק, והקצאת תקציב מתאים על ידי המועצה, תביא לפתרון מוחלט של הבעיה שתוארה בהרחבה לעיל.

משכך, אנו מבקשים להקצות תקציב ראוי לטובת עיקורים וסירוסים של חתולי קהילה בקדר. לנושא הזה מוקצה תקציב על פי חוק צער בעלי חיים, ובהתאם לכך, מוציא משרד החקלאות מידי שנה 'קול קורא' לבקשה לתמיכות במסגרת "נוהל השתתפות המדינה במימון ניתוחי עיקור וסירוס לחתולי רחוב".

אין שום סיבה שתושבי קדר לא יזכו לקבל כספים מכוח חוק זה והתקציב המוקצב לו, וייאלצו לממן מכיסם את הניתוחים, רק כי הרשות המקומית אליה אנו שייכים, אינה מתעדפת נושא הזה.

אנו מבקשים, כמו בכל ישוב מתקדם במדינה, לקבל תקציבים לפתרון המצב.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

29/11/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
24/11/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
24/11/2021
העצומה נפתחה