די לפגיעה בעסקים הקטנים - צריכים עוד כספים!

אין תמונה

מספר חתימות

1
 
1,000,000  
פורסם בתאריך: 13/05/2021
 

הפגיעה בעסקים הקטנים נמשכת - לא רואים את העזרה בדרך:

כולם יודעים על משבר עיקרי במדינת ישראל, משבר העסקים הקטנים. הממשלה התחילה לפגוע בהם עוד מתחילת הקורונה ולא הפסיקה. היא הזניחה, רמסה והרסה את כל פרנסתם. הם ניסו לצאת מזה: מענקי קורונה (שהיו רק פעמיים כאילו זה מספיק), ביטוח לאומי ומה לא. הממשלה הבטיחה שתטפל בבעיה אך זה לא נראה כך. הם מעדיפים להוציא את תקציב המדינה על דברים פחות נחוצים מאשר פרנסת אזרחי ישראל. לכן, אנו קוראים לממשלת ישראל להתעורר! אל תזניחו את העסקים הקטנים. אין טעם לנהל מדינה אם מעל 200,000 עסקים לא יכולים לעבוד למען חיי היום יום של האזרחים. אנו קוראים לשר האוצר וראש הממשלה לשחרר כספים בשביל פעימה נוספת של מענקים.

משבר העסקים הקטנים היא בעיה חמורה. בגלל הקורונה המון עסקי קטנים נסגרו. חלקם אף פשטו רגל. בעלי עסקים קטנים נאשרו ללא פרנסה. הביטוח הלאומי אינו מספק את הצרכים הדרושים. כתוצאה מכך, ישנם בעלי עסקים קטנים שנשארו ללא אוכל הביתה או אפילו בית לגור בו. הממשלה ניסתה לסייע להם אך לצערנו הרב, היא אינה מבינה את גודל המשבר ולא מתייחסת אליו מספיק בכובד ראש. העסקים הקטנים בעלי יתרונות:

  1. העסקים הקטנים תורמים למוביליות החברתית, יזמים משכבות מיעוט, שכבות מקופחות, כולל נשים, מסוגלים לשבור את "תקרת הזכוכית" ולהעלות את מעמדם בחברה לאחר שהצליחו בעסקיהם
  2. העסקים הקטנים מפזרים סיכונים, בעיקר ביישובים קטנים בהם התלות בעסק גדול אחד או שניים מסכנת את עצם קיומם.
  3. העסקים הקטנים  תורמים לתעסוקה ולתוצר הלאומי.
  4. העסקים הקטנים תורמים למתן יכולת לאנשים רבים לממש את עצמם ובך להוות חברים תורמים בקהילתנו.

לכן, כל אזרחי ישראל נפגעים מהעסקים הקטנים. למעלה מ50% מהעסקים בישראל הם עסקים קטנים. בנוסף העסקים הקטנים מהווים כ54% מהתוצר העסקי בישראל. כמו כן, מגזר העסקים הקטנים מייצר כ77% מהמשרות החדשות במשק הישראלי. ניתן לראות עד כמה העסקים הקטנים חשובים וחלק עצום במדינת ישראל.

הפתרון לפי דעתנו הוא יותר התייחסות לעסקים הקטנים. הממשלה צריכה לשחרר עוד כספים למענקים כדי שבעלי העסקים הקטנים עוד איכשהו יצליחו לשרוד ולנהל את משק הבית מבלי להישאר חסרי אונים. הממשלה צריכה לנהל נכון את תקציב המדינה. היא לא צריכה לבזבז את הכספים שנשארו על דברים לא נחוצים ולהזניח את העסקים הקטנים. צריכה להיות ההבנה שהעסקים האלה אולי קטנים בגודלם, אך הם גדולים בהשפעה שלהם על המשק הישראלי. 

אנו קוראים לשר האוצר, ראש הממשלה וכל ממשלת ישראל להתעורר, להבין ולשחרר עוד כספים למען העסקים הקטנים. בקצב הזה, הכלכלה תרד לטמיון. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו