זיהום אוויר במפרץ חיפה

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 55 חתימות.

באזור מפרץ חיפה יש זיהום אוויר הגורם למחלות רבות. הדבר פוגע בזכותם של התושבים לחיים, ביטחון ושלמות הגוף.

במסגרת מטלת הביצוע באזרחות, אנו תלמידות מבית ספר רעות לאמנויות בחיפה, בחרנו לעסוק בבעיית זיהום האוויר במפרץ חיפה והשפעותיה הבריאותיות על איכות החיים של תושבי אזור מפרץ חיפה. מדובר בזיהום שחריג הן בכמותו והן בסוגי הרעלנים שהוא מכיל. לכן, זיהום האוויר במפרץ חיפה הוא מהגבוהים בישראל, והוא תוצר של מספר רב של מפעלים אשר מייצרים זיהום אוויר בריכוז גבוה, הפוגע בבריאות אוכלוסיית האזור.

ניתן לראות באופן ברור את השפעת זיהום האוויר על בריאות תושבי חיפה. בחיפה, התחלואה והתמותה עקב זיהום האוויר, המים והקרקע גבוהה יותר מבכל אזור אחר בארץ: זיהום האוויר נמצא כגורם לסרטן ריאות וסרטן שלפוחית השתן. כ-5% עד 8% ממקרי הסרטן החדשים המאובחנים בחיפה נובעים מזיהום האוויר, וככלל, בחיפה ישנם 11% יותר חולי סרטן מאשר כל אזור אחר בארץ. בנוסף, בחיפה ישנם פי 2.3 יותר חולי אסתמה מכל אזור אחר בארץ. 

 

יתרה מזאת, במפרץ יש כמות עצומה של חומרים מסוכנים, אשר במקרה של פגיעת טיל או תקלה רצינית יכולים לגרום לאסון רב נפגעים. 

 

כמו כן, בשנים האחרונות חלה מגמה בעולם של מעבר לאנרגיה ירוקה ומתחדשת, מעבר אותו המפעלים מעכבים וממשיכים בפגיעה באיכות הסביבה והאוויר, היות ואנרגיה ירוקה מהווה תחליף למוצרים ולחומרים אותם מייצרים בתי הזיקוק. 

 

עזרו לנו להשפיע על עתיד הסביבה והחיים במפרץ חיפה. חתמו על העצומה מתוך קריאה לסגירת המפעלים המזהמים ושיפור איכות הסביבה באיזור.

יחד נביא לשינוי ולעתיד ירוק יותר לתושבי מפרץ חיפה והסביבה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/01/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
08/01/2021
העצומה נפתחה