עצומת תושבים למען פתיחתו המידית של שער דרך נופית בקציר

אין תמונה

מספר חתימות

312
 
500  

עצומת תושבים למען פתיחתו המידית של שער דרך נופית בקציר

לכבוד: ראש המועצה מר אילן שדה

מאת: תושבי ותושבות קציר החתומים מטה

הנדון: פתיחת הכניסה ליישוב מצד "דרך נופית"

אנו תושבי קציר החתומים על עצומה זו קוראים למועצה האזורית מנשה ולעומד בראשה, מר אילן שדה, לפתוח באופן מידי וללא כל דיחוי, את שער הדרך הנופית, בדיוק עפ"י המתווה שבו היה פתוח עד אמצע חודש מאי השנה.

רקע:

הדרך הנופית הינה חלק מדרך המאושרת בתוכניות הסטטוטוריות של המועצה, מע"צ ומנהל מקרקעי ישראל. חוקיות הדרך איננה מוטלת בספק ומהבחינה הזו הדרך איננה שונה במאומה מכביש 6531 העולה בין הגבעות של קציר שבוודאי לא יעלה על הדעת לסגור אותו באופן קבוע במידה ויוחלט שהשוליים של הכביש אינם רחבים ובטיחותיים דיים.  כבר נגיע לסיבה שבגינה הזכרנו שוליים.

לאורך השנים הייתה דרישה שעלתה מצד תושבים בקציר שבתיהם סמוכים לכניסה לדרך זו, לסגירת הדרך מהסיבה שנפח התנועה שדרך זו מזמנת פוגמת באיכות חייהם ואף מסכנת אותם. מהבחינה הזו יש לציין שזו סוגיה חשובה שיש לטפל בה מבחינת תשתיות ולתת לה את ההתייחסות הראויה.

כפשרה שהתגבשה לאורך השנים והייתה מקובלת על רוב תושבי היישוב, נקבע כי השער ייסגר כל ערב החל מהשעה שמונה בערב ובשבתות וחגים ויישאר פתוח בשאר שעות היום והשבוע.  

המצב כרגע:

לאחרונה קבע יועץ בטיחות מטעם המועצה שהדרך איננה בטיחותית ובעקבותיו וועדת תמרור של המועצה הורתה על סגירת הדרך לאלתר. כרגע הדרך סגורה 24/7 ואין אף צפי לפתיחתה.

עיקר הטענה עומדת על השוליים שאינם רחבים מספיק וללא אבני שפה.

ליקוי בטיחותי זה, הגם שיש לטפל בו, איננו עילה מוצדקת לסגירת כביש סטטורי המהווה דרך כניסה ליישוב שבו משתמשים בכל יום מאות תושבים. אגב, רוב הכבישים הפנימיים ביישובי המועצה אינם בעלי אבני שפה ואיש לא חושב לסגור אותם. על כן אנו מתנגדים לסגירת הדרך מטיעון זה ומעלים ספק רב לגבי חוקיות סגירת הדרך הסטטורית תחת ליקוי זה. 

סגירת הדרך מאלץ בכל יום, מאות מתושבי הגבעה המערבית בקציר, לבצע עיקוף של כ3-4 ק"מ בעליות והירידות החדות של הר אמיר, ולשלם בכך בזמן (5-7 דק'), דלק, עומסי תנועה על רחוב האמירים דרך בית הספר היסודי של היישוב ובטיחות הכרוכה בהארכת זמן הנסיעה.

דרישת התושבים:

אנו תושבי קציר החתומים על עצומה זו דורשים מהמועצה המקומית מנשה והעומד בראש, מר אילן שדה, את פתיחתה המידית של 'שער נופית' על פי המתווה שהיה נהוג עד מאי 2021.

כמו כן אנו דורשים שהמועצה, ככזו האחראית על הנושא, תקצה את המשאבים הדרושים כדי לתקן את הליקויים שנמצאו, בהקדם האפשרי, וללא קשר לפתיחתו המידית של השער והדרך הסטטורית.

על החתום, תושבי קציר

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

06/06/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
05/06/2021
העצומה נפתחה