מניעת פיצול תאגיד השידור הציבורי הישראלי

מניעת פיצול תאגיד השידור הציבורי הישראלי

מספר חתימות

27
 
1,000  
פורסם בתאריך: 19/06/2017
 

"מדינה ללא שידור ציבורי, היא לא מדינה"

זהו אחד המשפטים החשובים ביותר בעיניי בזמן האחרון.ב-15 ביוני, 2017 נקבע כי בג"צ ידון בסוגיית פיצול התאגיד הישראלי (העונה לשם "כאן") לשתי חטיבות שידור נפרדות, האחת לחדשות, והאחרת לשידור כללי (בידור, דוקו וכ"ו). אך הדיון לכך נדחה ל-7 לאוגוסט 2017 מסיבות שאינן פורסמו. אך הדבר עלול להוביל לאיבוד אירוע מרכזי בחייהם של אנשים רבים, בישראל ובעולם.

מעבר לסוגיה המרכזית בפיצול התאגיד, שהיא גזלת זכות הביטוי של התאגיד, שהוקם כתאגיד שידור ציבורי שעליו הוטלה המשימה לבטא את עמדותיהם של כלל הציבור הישראלי, כלל העמדות, כלל הדתות והגזעים, הוטלה עליו משימה נוספת שארצה לדון במרכזה בעצומה זו - שידור והשתתפות ישראל באירוויזיון.

האירוויזיון, שהחל בשנת 1956 וסחף אחריו מאות מיליוני מעריצים ועוקבים מכל רחבי אירופה, אוסטרליה והעולם כולו, המקום היחיד שבו אנשים התנתקו מפוליטיקה (גם על כך ישנן מחלוקות, אך נשים זאת בצד בעצומה זו) והקשיבו לקול הבוקע מכלל המדינות. 3 דקות קסומות של כל מדינה להביע את מי שהיא באמת.

תאגיד שידור ציבורי, שאינו מכיל חטיבת חדשות (כלומר, "כאן" לאחר הפיצול, לא עלינו) אינו יכול להיות חבר פעיל באיגוד השידור האירופי, ה-EBU , האחראית על שידור האירוויזיון. ומכך:

פיצול התאגיד = הרחקת ישראל מהאירוויזיון עד להודעה חדשה.

ישראל משתתפת באירוויזיון מזה כ44 שנים, מה שהופך אותה לאחת המעצמות החשובות בהיסטוריית האירוויזיון, בהן 3 זכיות משמעותיות ביותר שהשגנו במהלך השתתפות, 3 זכיות שיהיו חלק ממורשת האירוויזיון לעד.

האירוויזיון הוא אירוע חשוב ביותר בישראל, במיוחד בימים אלו. השתתפות באירוויזיון מביאה עמה את הסיכוי לארח את האירוויזיון בשנה שלאחר הזכיה. הדבר מביא לישראל את הסיכוי הטוב ביותר לארח אירוע בסדר גודל של כ-200 מיליון צופים ברחבי העולם, עשרות אלפי תיירים חדשים שעוקבים לכל מדינה המארחת את האירוויזיון, והזדמנות להראות לעולם מי אנחנו באמת, מעבר לפוליטיקה - את ישראל באמת.

פיצול התאגיד יביא סופית את הסיכוי הקטן הזה, לארח אירוע כל כך חשוב לאנשים רבים ברחבי העולם, לנשוא את עיניהם לרגעים ספורים כלפי ישראל, ישראל שמעבר לפוליטיקה. בואו לא ניתן לרשויות החוק לשים לכך סוף, לדבר הטוב ביותר שיכל לקרות בישראל מזה שנים רבות.

האירוויזיון בישראל לא ימות, כמו שחופש הביטוי יישאר בה לעד. בואו נהפוך זאת לאמת, ביחד.

הצטרפו למאבק בפייסבוק! >>> התאגיד ישאר כאן

*חשוב להזכיר, מועד הדיון בבג"צ מתבצע לאחר סיום ההרשמה לתחרות האירווזיון 2018. "כאן", שנחשבת כעת לחברה זמנית באיגוד השידור האירופי (ה-EBU) ככל הנראה תוכל להגיש בקשה להשתתפות, אך השתתפות תלויה בהחלטת בג"צ בנושא.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו