שוויון בפני החוק

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 180 חתימות.

יגאל עמיר הוא היחיד מבין 20 אלף אסירים בישראל שנעשה כלפיו שימוש בחוק פרסונאלי ורטרואקטיבי. לפי החוק, נשללת ממנו אפשרות של קיצוב עונשו, בניגוד לשאר אסירי עולם. משום כך, גם בעתיד לא יוכל לקבל חופשות, מהן נהנים אסירים רבים, כולל אלה שהורשעו ברצח. יגאל עמיר הוא היחיד מבין כל האסירים שמוחזק בבידוד למעלה מ-15 שנה.

בידוד ממושך בכלא הינו סוג של עינוי, בדומה לפגיעה פיזית מכוונת, ומהווה הפרה של אמנות בינלאומיות שאושררו על ידי ישראל. הן המשפט הבינלאומי והן הדין הישראלי מגבילים את החזקתם של אסירים בהפרדה ובבידוד ומאפשרים אותה רק כאמצעי חריג ולפרק זמן מוגבל. אך במקרה של עמיר קיים מצג שווא של שמירה על החוק, כאשר במשך 15 שנה, מדי ששה חודשים, בית המשפט מאריך את ההפעלה של האמצעי החריג הזה לתקופה של ששה חודשים נוספים.

אי הצדק המשווע ביחסה של המערכת כלפי יגאל עמיר בולט לעין, בייחוד לנוכח הידיעות שפורסמו לאחרונה אודות תנאי הכליאה של מחבלים שמתגאים במעשי הטרור והרצח וממשיכים לקיים קשר שוטף עם חבריהם, מעניקים ראיונות ורוכשים השכלה גבוהה.

* * *

עדיין קיימות מדינות דוגמת צפון קוריאה שבהן הפגיעה באישיות רמת דרג מהווה עבירה חמורה יותר מאשר הפגיעה באזרח מן השורה. לא ניתן לקבל את המוסר הכפול הזה בחברה הישראלית. "מבחן בוזגלו" קובע: חוק אחד וענישה אחידה לכולם.

לצערנו, ברור כי מאחורי ההתעקשות להמשיך ולהחזיק את עמיר בהפרדה עומד הרצון לגרום לו סבל נוסף, מעבר לעונש שנקבע על ידי בית המשפט. הדבר פסול ואינו מתקבל על הדעת בחברה דמוקרטית.

התעללות באסיר ובשבוי מבישה גם אם מדובר באויב.

יש להפסיק לאלתר את החזקתו של יגאל עמיר בהפרדה.

מאבקנו למען היחס הצודק כלפי אסיר בודד הינו גם מאבק למען זכותו של כל אזרח להיות מוגן מרדיפה מצד השלטון. בסופו של דבר, זהו מאבק למען שלטון החוק בחברה בה אנו חיים.

*** ניתן לחתום על העצומה גם בשפות האנגלית (http://www.petitionbuzz.com/petitions/justicetoyigalamir),הרוסית (http://www.petitionbuzz.com/petitions/justicetoamir)והגרמנית (http://www.petitionbuzz.com/petitions/justicetoamirdeutsch). אנא אל תחתמו פעמיים. פרטים, דיון וספירה כוללת של החתימות באתרים:http://justicetoamir.com/ ו-http://justice-to-amir.livejournal.com  ***

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

31/07/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
26/07/2011
העצומה נפתחה