דרישה ציבורית משותפת להגשת ערעור על פסק הדין בפרשת הריגת סלמון טקה ז"ל

דרישה ציבורית משותפת להגשת ערעור על פסק הדין בפרשת הריגת סלמון טקה ז"ל

מספר חתימות

1,872
 
1,500  

לפרקליטות המדינה ומח"ש

דרישה ציבורית משותפת להגשת ערעור על פסק הדין בפרשת הריגת סלמון טקה ז"ל.

אחרי 5 שנים של עינוי, נתן השופט את פסק הדין, לפיו קצין המשטרה שירה למוות בסלמון טקה ז"ל, הוא נקי מאשמה, ולכן זכאי.

אנחנו, אזרחים ואזרחיות, דורשים מהפרקליטות לערער על פסק הדין המקומם, שמבטל ומוחק את הצדק, את ההיגיון הבריא ואת כאב המשפחה. אנו קוראים וקוראות לכם לקיים את חובתכם החוקית, הציבורית והמוסרית ולהגיש במהלך הימים הספורים שנותרו עד לתום המועד בתאריך 16.05 להגשת ערעור.  

החלטת השופט היא עוול חמור, ומעבירה מסר מסוכן לפיו שוטרים יכולים להפעיל כוח קטלני באופן בלתי מוצדק ולא לתת את הדין על כך.

פסק הדין הזה מהווה פגיעה לא רק במשפחת טקה ובקהילת יוצאי אתיופיה בלבד אלא בכולנו כחברה. הוא שולח אותנו צעד אחורה במאבק נגד גזענות ממסדית ואלימות שלטונית בלתי מבוקרת. עלינו כחברה להמשיך ולהיאבק למען צדק אמיתי, שוויון וכבוד לכל אזרח, ללא קשר לגזע או מוצא.

הריגתו של סלמון טקה ז"ל משקפת את המצב העגום בו קיימת אלימות משטרתית כלפי יוצאי אתיופיה, שהיא פרי גזענות מערכתית. סלמון טקה ז"ל הוא התוצאה הטרגית ביותר של פרופיילינג ושיטור יתר. פסק הדין הכשיר את השרץ, והיום כל שוטר רשאי להפעיל נוהל פתיחה באש איך שירצה, והמערכת תעניק לו גיבוי מלא.

במיוחד בתקופה האחרונה, אנחנו עדים להתנהלות פסולה של שוטרים ושוטרות במסגרת תפקידם, ותדמיתה של משטרת ישראל נפגעת באופן משמעותי כתוצאה מהיעדר הטיפול באלימות שוטרים.

אנו קוראים וקוראות לערער על פסק הדין הפסול. על הפרקליטות ומח"ש, הכפופה לה, מוטלת החובה המוסרית לדאוג לאינטרס הציבורי ולעמוד על הגשת ערעור לביהמ"ש המחוזי, כדי שימוצה הדין עם השוטר.

אנחנו נעמוד לצדה של משפחת טקה, ולצדם של כל קורבנות האלימות המשטרתית – עד שנקבל צדק.

על החתומים,

ציר הזמן של העצומה

12/05/2024
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
09/05/2024
העצומה השיגה 500 חתימות!
08/05/2024
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/05/2024
העצומה נפתחה