עושים סדר ברחובות ירושלים

עושים סדר ברחובות ירושלים

מספר חתימות

56
 
200  

אנו החתומים מטה תלינו ציפיות רבות בגל שדרוג הרחובות בירושלים.  שדרוג זה הובטח לנו ישפר את היכולת של הולכי רגל להשתמש במדרכות אשר במצב קטסטרופלי או שבכלל לא קימות.

כגודל הצפייה שלנו, כך אכזבתנו: מרבית הרחובות ששדרגו (או בתהליך שדרוג), שודרגו ללא כל תוכנית לרבות רחוב בצלאל, דרך בית לחם,  ברנר ואחד העם. השיפוץ במקרים רבים נעשה ללא כל נטיעות עצים ברחוב וללא שמירה על רוחב מדרכות תקני כמתחייב בחוק. כן, למרות דרישות של תושבים לעמודי חסימה לאורך המדרכות (על מנת למנוע חניות על המדרכות), העיריה סירבה לכך. בניגוד לבקשות חוזרות ונשנות מצד תושבים, לא נסללו שבילי אופניים כפי שקורה בערים אחרות בישראל - זאת בשעה שמספר רוכבי הדו גלגליים עולה באופן דרמטי.  

בנוסף, הליך בחירת הרחובות לשיפוץ לא לווה בשקיפות ובקריטריונים ברורים. התוצאה היא שנבחרו רחובות אשר אין בהם  כל צורך בשיפוץ.  זאת על חשבון רחובות ראשים וייצוגיים  כמו דויד המלך שהשיפוץ שלהם נדחה שוב ושוב בשל מחסור בתקציב.  

 

לצערנו במקום לשפר את ההליכתיות של הולכי הרגל, המדרכות במקומות רבים צרות מידי לשימוש של הורים עם עגלות ילדים ולמעבר כסאות גלגלים. בכל הרחובות ששופצו מבוצעות מדי יום עבריינות מדרכות. נהגי רכב פרטי עבריינים מחנים את רכביהם על המדרכות המשופצות.  כן, תהליך השיפוץ  הוא מרושל ומסכן את בטיחות הולכי הרגל.

אנו החתומים קוראים לראש העיר להתערב באופן מידי בנעשה. השיפוץ נעשה בכסף שלנו אשר אינו הפקר. יש צורך להפיק לקחים ולעשות בדק בית עמוק  על מנת שההזדמנות הפז לא תרד לטמיון. אנו מצפים כי:

1. יוצבו עמודונים המונענים עבריינות חניה על מדרכות בכל הרחובות ששופצו. 

2.. ישתלו עצים לאורך הרחובות לשיפוץ

3. רוחב המדרכה לא ירד מ 1.3 מטר כמתחייב בחוק 

בברכה 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/05/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
13/05/2020
העצומה נפתחה