עזרו לנו לשמור על עסקים קטנים בנונים וגדולים

עזרו לנו לשמור על עסקים קטנים בנונים וגדולים

מספר חתימות

8
 
100,000  
פורסם בתאריך: 02/04/2020
 

לכבוד

שר האוצרמשרד האוצר

הנדון: עזרה לעסקים קטנים בנונים וגדולים

שלום רב,

מאז תחילת וירוס הקורונה נגרם נזק רב ממידי לכל העסקים קטנים, בנונים, וגדולים בשוק (שעיור של מכירות 10% ממה שנמכר ברגיל), צקים שבוטלו ללא סיבה על סחורה שנמכרה וסופקה לפני המשבר (בארץ רוב המשק עובד שוטף+6090) לקוחות שדוחים או מבטלים צ’קים על סחורה שקיבלו ומכרו כבר, ועסקים ששילמו מע״מ ועדיין לא קיבלו את כספם עקב החלטה של ביטול חשבון מוגבל, הנזק שיגרם למשק הוא בלתי נתפס.

אני בתור מנכ"ל ובעל מניות בחברה וכן גם משתכר ממנה לא זכאי לדמי הבטלה או חל"ת. משרד האוצר דאג לשכירים ועצמים במשק אך לבעלי מניות בחברות אין איך להשתכר, אנו לא מקבלים דמי הבטלה ולא זכאיים לצאת לחופשה ללא תשלום כמו כולם, ולהפך נדרש מהחברה להמשיך לשלם מסים על עובדים שיצאו לחל"ת ומיסים אחרים כגון מים, חשמל, שכירות (שכפוף לחוזה ועסק שאי אפשר לפתוח עקב הנחיות של המדינה), ביטוח לאומי, פנסיה, ועוד.

אז אני בטוח שאני ועוד הרבה בעלי מניות בחברות אחרות כמוני נשארנו בלי כסף לאכיל את משפחותיהם ובלי כסף לשלם את השכירות, משכנתא(למי שיש), חשמל, מים, ארנונה, ומשק בית.  

ראש הממשלה ושר האוצר נתנו חבילת ״הטבות לעסקים״ שביום שיגמר המשבר לפחות 40% מהעסקים ילכו לפירוק (יסגרו) עעסקים אלה מעסיקים אותנו, אז אני אומר נעזור להם לעזור לנו. שיהיה לנו מקומות עבודה לחזור אליהם.

אני פונה אליכם חברים, בעלי עסקים, עצמיים, שכירים, פנסיונרים, עם ישראל, בבקשה תלחמו איתנו בכדי ביום שהמשבר יגמר יהיה לכולנו מקומות עבודה לחזור לעבוד בהם. 

בברכה המשק הישראלי

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו