תנו סיכוי לאנרגיית הרוח-לא להסטת מכסות

תנו סיכוי לאנרגיית הרוח-לא להסטת מכסות

מספר חתימות

40
 
300  
פורסם בתאריך: 29/11/2012
 

הצביעו והשפיעו אמרו כן לאנרגיית רוח בישראללא להסטת מכסות שהוקצו לאנרגיית הרוח והעברתן לאנרגיה סולארית.שר האנרגיה הכריז על הכוונה להסיט מכסה של 300 מ"ו מאנרגיית רוח לאנרגיה סולארית ובכך לפגוע במאמצים לבניית ענף הרוח בישראל.

ישראל, יותר מכל מדינה אחרת, הזקוקה לאנרגיה חלופית זולה ושאינה זוללת שטח צריכה לאפשר את קיום ענף אנרגיית הרוח הזולה בהרבה ואינה תופסת אלא שטח מועט.

כל מדינות העולם, כולל מדינות שכנות כמו מצרים, בחרו בצדק באנרגיית הרוח כמקור אנרגיה חלופית עקרי – 7,000 מגה-וואט במצרים עד 2020.

קביעת מכסה נמוכה של 800 מגה-ואט ובמקביל לאישור חוות רוח ראשונה ותוך כדי הכנת קול קורא ליזמים שיגישו בקשות להקמת חוות רוח לדרוש לבטל יותר משליש המכסה דינו כביטול ענף אנרגיית הרוח.

שליש מכסת הרוח ייבלע על-ידי יזמי האנרגיה הסולרית כפי שכבר קרה, תוך חודשים ספורים, ומהיכן תילקח המכסה הנוספת להמשך הזנת הפיות הסולריים הרעבים אז? גם אם תילקח כל מכסת הרוח לא יביא הדבר פתרון לענף הסולרי אלא רק יקבור את ענף הרוח בטרם נולד. וישית עול כלכלי של בליוני שקלים על כתפי הציבור!

השר הסביר כי לא תילקח מכסה לסולארי מהתרמו סולארי ואמר: כי

"היכן שקיימת התחייבות שלטונית ויזמים עודם רצים על המסלול- לא אאפשר לפגוע בהם ולשנות כללי משחק תוך כדי תנועה

ואנו באים להזכיר לכבוד השר כי קיימת התחייבות שלטונית למכסה של 800 מגה-וואט ו ישנם יזמים הרצים על מסלול אנרגיית הרוח. למעשה כבר כיום ישנן בקשות שהוגשו המצטברות ליותר מ – 2,000 מגה-ואט.

עזרו לנו והשפיעו

-          הוסיפו את חתימתכם לעצומה בטופס מצד שמאל למעלה!

-          שלחו קישור לעצומה לחבריכם דרך המייל, פייסבוק וטוויטר (קישורים בראש העמוד)

-         הצטרפו אלינו לאתר האגודה ב LinkedIn  וב facebook

 

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו